Sobota 5. prosinec 2020
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Oblačno 7°C

Muž s rakovinou stál v kolejišti v Pardubicích: Prý mu zrušili operaci kvůli koronaviru

Ilustrační foto  (Autor: MP Pardubice)
Autor: bar - 
28. října 2020
10:14

Vlak přijížděl na nádraží v Pardubicích, v koleji, kam mířil, stál muž. Strojvůdce houkal, člověk uskočil v poslední chvíli. Vyděšení cestující zavolali linku 156, báli se, že si chce vzít život. Jenže o sebevraha nešlo. 

I takhle podle zasahujících strážníků může vypadat důsledek koronavirové krize. Šlo o člověka s rakovinou, kterému údajně zrušili operaci a udělalo se mu hrozně zle. 

Lůžek je v nemocnicích dostatek, problém je s personálem, který by se o nemocné staral. Proto dochází k rušení plánovaných výkonů, zdravotnická zařízení i vláda ubezpečuje, že neodkladné výkony, mezi něž patří i léčba rakoviny, zůstávají zachovány.

„Muž je onkologicky léčený pacient, kterému byl kvůli epidemii koronaviru zrušen plánovaný lékařský zákrok. Na nádraží se mu udělalo nevolno, ale protože nechtěl pozvracet prostor nástupiště, sestoupil z peronu do kolejiště. Strážníci s ním jeho životní situaci probrali, muže uklidnili a ten poté mohl pokračovat do místa svého bydliště,“ uvedl mluvčí městské policie Jiří Sejkora. O jaký mělo jít výkon, opravdu není muž v ohrožení života? Bližší informace Sejkora odmítl uvést. 

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

dajka123 ( 28. října 2020 22:44 )

Tak očividně ty nemáš čím přemýšlet.

lunatic ( 28. října 2020 18:26 )

Je to zřejmě nějaká neot­řelá,­ater­nativ­ní metoda ,asi jako homeopatie- léčba na kolejích ,inu - v demokratické společnosti to žádný ze zákonů vyloženě nezakazuje a tak dávám palec nahoru .

Dnesjekrasnyden ( 28. října 2020 16:20 )

Tak to lžete o tom, že děláte ve zdravotnictví, takhle to rozhodně nikdy ještě u nás v nemocnicích nevypadlo. Nikdy jsme nemuseli zastavovat operace a předělávat oddělení pro pacienty s infekčním onemocněním.
Nikdy nebylo tolik těžkých plicních nálezů.
Nikdy nebyly v takovém stavu prakticky všechny nemocnice v zemi.

pooomeranc ( 28. října 2020 16:13 )

Meleš nesmysly, jak může ovlivnit např. geny BRCA 1 a BRCA 2, který zdědí?Zase nějaký ezobláboly

pooomeranc ( 28. října 2020 16:09 )

Bylo by super, kdyby nějakej tvůj blízkej měl onkologický onemocnění a potřeboval operaci a kvůli virový demenci, která je přehnaná, by mu ji zrušili a on zemřel.Pohoda, né?Já jsem pro opatření, např. se nemělo tak rozvolňovat, ale dělaly se žranice na Karlově mostě, atd., když se v září řešily roušky, Fiala z ODS se mohl po.s.rat.Proto je komické, že teď opozice mele jak se to podcenilo.Roušky se měly nosit na čumákach i v létě.Ale co se teď děje za nesmyslný zákazy vycházení, atd., to je přehnanej nesmysl.Trhy na čerstvým vzduchu jsou špatně, supermarkety v pohodě, omezí se nakupování v neděli, aby tam holt bylo v sobotu co nejnarvanějš.Ta opatření nemají logiku, ty mozečku! A ten virus tady stejně bude a pokud zkolabuje sociální systém, tak z toho, že nebudou peníze na placení dřepění lidí doma.A plno lidí nebude mít peníze na obživu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud