Úterý 19. leden 2021
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Zataženo, sněžení 1°C

Jozef (†39) zemřel v belgické cele, zatímco žena zákona hajlovala: Policejní šéf přišel o místo

Autor: ČTK - 
22. srpna 2020
20:01

Ředitel belgické letištní policie Danny Elst byl nucen odstoupit po dobu vyšetřování smrti Slováka Jozefa Ch. po policejním zákroku na letišti v Charleroi v roce 2018. V inkriminované době Elst na letišti Charleroi sloužil jako policejní důstojník, uvedl v sobotu na svém webu belgický list Le Soir.

Na webu zveřejnil i další záběry ze zatčení Jozefa Ch. po vyvlečení z letadla. Elst tak následuje šéfa generálního ředitelství správní policie Andrého Desenfantse, druhého nejvýše postaveného policisty v království, který také v reakci na zveřejnění videa se zákrokem policistů proti Jozefu Ch. odstoupil po dobu vyšetřování. Elstovi podle listu Hett Nieuwsbladd nařídil odstoupit generální komisař federální policie.

Šéf letecké policie byl v oné době službu konajícím důstojníkem a věděl o zatčení. Elst byl přímým podřízeným Desenfantse, který tvrdí, že o zákroku nevěděl. Od pondělka má mít Elst podle novin přidělenu práci v kanceláři. Jozef Ch. zemřel v únoru 2018 po zákroku policie na letišti v Charleroi, které leží asi 50 kilometrů jižně od Bruselu.

Slovák před tím podle policie prolomil letištní bariéru a neoprávněně nastoupil do letadla, kde se choval násilně. Kapitán proto údajně odmítal vzlétnout. V cele předběžného zadržení si podle dřívějších zpráv Slovák způsobil sebepoškozující zranění a byl převezen do nemocnice, kde později zemřel.

Policisté tvrdí, že se muže v cele snažili uklidnit poté, co opakovaně narážel hlavou do dveří cely, až začal krvácet. Podle videozáznamu ale policisté na Jozefu Ch. více než čtvrthodiny klečeli. Na záběrech je vidět také to, jak jedna z policistek hajluje. Její kolegové se tomu smějí.

defakto ( 23. srpna 2020 07:18 )

... stalo se to v roku 2018 a dodnes to není vyšetřené ! Vypadá to tak , že to chtěli ututlat .

flesch2z ( 23. srpna 2020 05:45 )

Proč hajlovala? Protože může. Dokonce se s úsměvem podívala do kamery, byla si jistá, že je to beztrestné. Fašistka jak vyšitá, která si zaslouží doživotní basu. A s touhle fašistickou pakáží jsme v jednom fašistickém spolku zvaném EU.
Nehorší je, že ti belgičtí fašisti byli ještě další dva roky ve službě a belgické soudy se to snažily ututlat. Koho ještě tímhle způsobem zavraždili? Chtělo by to prošetřit všechny případy, u kterých zasahovali.
Taky by bylo správné bojkotovat leteckou společnost (Ryanair?), kterou Jozef hodlal cestovat a odejít z EU. Nechci být v jednom spolku s fašisty.

scorp ( 22. srpna 2020 22:49 )

Az na to, ze je preukazane advokatom policajtky, ze sa sama k tomu hajlovaniu priznala, pricom na svoju obranu uviedla, ze to myslela ako zart... , tak tu prosim p. lesanova nezavadzajte...

e.lesanova ( 22. srpna 2020 22:05 )

Absolutně zavádějící informace tisku...k vidění je i celé video, zmíněný Jozef byl v letadle agresivní, poté vyveden do cely, kde jako šílenec mlátí hlavou do mříží a skupina policistů se ho snaží zklidnit, mezitím policistka dává znamení kolegovi...novináři mají asi problém s realitou Kdo viděl "hajlování" tak má asi lobotomii

Jirik-ta ( 22. srpna 2020 21:33 )

EU

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud