Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Místní děsí „prokleté jezero“: Za měsíc se v něm utopili další čtyři lidé!

Autor: jel - 
27. července 2020
18:03

Americké jezero Lanier je snad prokleté. Nachází se v americkém státě Georgia a během jediného měsíce v něm našli smrt čtyři lidé. Poslední obětí je teprve sedmáctiletý teenager Cristofer Acosta-Farias, který si šel do hlubokých vod zaplavat v pátek a už se z nich živý nevynořil.

Když mladík zmizel pod hladinou a už nevyplaval, byli do parku Balus Creek, který leží u jezera, povoláni hasiči. Ti už však z vody vytáhli pouze Cristoferovo tělo. Podle mluvčího bezpečnostních složek tamního Ministerstva pro přírodní zdroje Marka McKinnona teenagera hledali pomocí sonaru a našli ho v části jezera, která je hluboká 8 metrů!

Ve prospěch zdrcené rodiny byla zorganizována sbírka. „Všichni, kdo ho znali, věděli, že to byl laskavý a hodný člověk. Vždy věděl, jak ostatní rozesmát a přinést jim radost ze života,“ uvedla její organizátorka Selah Murawskiová.

Místní média uvádějí, že jenom za červenec se v jezeře Lanier utopili už čtyři lidé. Kromě Cristofera v jeho vodách přišli o život další tři muži ve věku 59, 48 a 24 let. V historii vodní plochy to ale není nic výjimečného a není divu, že se místní bojí toho, že je snad prokletá.

Za zmínku stojí například jaro 2019. Během pouhých několika týdnů tam zahynul vodní lyžař Reginal Terrell (†30), 61letý Michael Thompson se utopil u mola pro čluny. Nedlouho poté na poslední chvíli zachránili 17letého Dontaye Lanea, který se vydal příliš daleko od břehu, a v jezeře našel smrt také Kile Glover, 11letý chlapec, jehož matka se na jezeře velice vážně zranila už v roce 2012.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud