Pátek 15. leden 2021
Svátek slaví Alice, zítra Ctirad
Zataženo, sněžení -1°C

Výtah se třemi lidmi se na Kladensku zřítil do podzemí: Hasiči popsali dramatickou záchranu zraněných!

Aktualizováno -
30. června 2020
13:38
Autor: shp, ČTK - 
29. června 2020
20:42

K děsivé nehodě došlo v pondělí odpoledne v rodinném domě v Libušíně na Kladensku. Utrhl se tam menší výtah, který následně spadl do čtyřmetrové hloubky. Uvnitř byli tři lidé, kteří utrpěli při pádu zranění. Dva bylo dokonce nutné vyprostit.

Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové byla událost nahlášena krátce před třetí hodinou odpolední. Operační důstojník na místo vyslal kladenské hasiče včetně lezeckého družstva.

„Necelých deset minut po vyhlášení poplachu už byli hasiči na místě a započala komplikovaná záchrana dvou osob, které se nedokázaly dostat ven. Jednomu ze zraněných se podařilo postavit improvizované schodiště, po kterém vylezl nahoru,“popsala později Fliegerová. Zbylí dva lidé však zůstali ve výtahové šachtě uvězněni. 

„Před příjezdem jednotky po tomto schodišti slezla lékařka zdravotnické záchranné služby společně s jedním policistou. Po prozkoumání místa zásahu hasiči za pomoci trojnožky a improvizovaného kladkostroje spustili dolů ještě lékaře letecké záchranné služby a dva příslušníky lezeckého družstva,“ doplnila mluvčí, která rovněž uvedla, že hasiči zraněné pasažéry zachránili pomocí lanové techniky.

Na místo přiletěl záchranářský vrtulník

Muž, který utrpěl těžší zranění, byl vytažen v transportní vaně. Druhou osobu hasiči vytáhli za pomoci evakuačního záchranářského trojúhelníku,“ uvedla Fliegerová. Jednoho zraněného do nemocnice přepravil vrtulník, ostatní odvezly sanitky.

trkic ( 30. června 2020 15:51 )

Nojo Libušín, ten je celej poddolovanej, to můžou bejt rádi, že netrefili na šachtu a nesfárali 500 metrů pod zem.😁

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud