Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Požár v Prešově má osm obětí: Emílii (†79) prohlásili za mrtvou!

Autor: VaB - 
23. června 2020
16:21

Tragédie, která zasáhla Prešov, má oficiálně osm obětí! Soud prohlásil za mrtvou Emílii (†70). Ta byla ve 12. patře, které bylo zasaženo nejhůře, a její tělo se nikdy nenašlo.

V prosinci roku 2019 otřásl Mukačevskou ulicí obrovský výbuch. Plyn v panelovém domě vybuchl a po celé ulici rozházel sutiny. Explozi poté vystřídal rozsáhlý požár. 

Tragédie zasáhla Prešov a celé Slovensko. Zemřelo celkem osm lidí, na čtyřicet bylo zraněno. Zasažený panelový dům musel kvůli narušené statice k zemi. 

Poslední oběť tragédie

Prešovský okresní soud přišel se smutným rozhodnutím. Emílii (†70), která byla ve 12. patře panelového domu v čase výbuchu, prohlásil za mrtvou! Po ženě se v troskách pátralo, bohužel, tělo se nenašlo. 

Smutné rozhodnutí si podle deníku Nový Čas přišla vyslechnout i dcera mrtvé Ingrid (49). Doteď se se svou milovanou maminkou nemohla rozloučit. A tak u soudu tekly i slzy. 

„Pokud nelze prokázat smrt osoby obhlídkou těla, na návrh blízké osoby to může udělat soud. Pokud by existovaly pochybnosti, zveřejní se výzva, aby se dotyčný přihlásil. Za mrtvého je vyhlášen až po určité době. Tady šlo o to, abychom pomohli paní (...) zkrátit dobu čekání a mohla se se svou maminkou rozloučit,“ uvedl pro Nový Čas koordinátor Informační kanceláře pro oběti Martin Jurica.

Podle něj se prokázalo, že žena byla v době výbuchu v bytě. „Fyzikální podmínky neumožňovaly, aby tam člověk přežil,“ dodal. „Soud po provedení dokazování vyhlásil osobu vedenou v registru pohřešovaných za mrtvou a za den úmrtí určil den 6. 12. 2019,“ řekla mluvčí prešovského krajského soudu Ivana Petrufová. 

Video Výbuch paneláku v Prešově - CCTV/Facebook

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud