11patrový panelák zachvátil požár: 17 zraněných a přes 100 evakuovaných!

Ilustrační foto.  (Autor: Aktu.cz)
Autor: ČTK - 
1. února 2020
18:39

Při požáru jedenáctipatrového panelového domu ve východoslovenském Bardejově se v sobotu zranilo 17 lidí, z toho čtyři děti. Všichni jsou mimo ohrožení života. Přes sto lidí bylo evakuováno, informovala agentura TASR.

Příčinou požáru byl únik vody do elektrické rozvodny v chodbě domu. Hasiči museli kvůli následnému požáru evakuovat 108 lidí. 

Ředitel městské nemocnice Marián Petko potvrdil, že z pacientů, kteří se nadýchali zplodin, byly čtyři děti. „Příjem (pacientů) začal ve čtyři hodiny ráno. Dostal jsem informaci od primářky, že všechny čtyři děti po kontrole zdravotního stavu propustili domů, protože nevykazovaly žádné komplikace,“ uvedl.

Dodal, že jedna pacientka musela být umístěna na jednotku intenzivní péče s podezřením, že jí zplodiny způsobily vážnější potíže. Všichni hospitalizovaní jsou mimo ohrožení života. „Někteří v naší nemocnici zůstanou ještě na pozorování, několik jsme jich už postupně propustili do domácí péče,“ řekl Petko. 

Mluvčí bardejovské radnice Štefan Hij uvedl, že již podruhé zasedl krizový štáb, který se momentálně snaží devíti rodinám zajistit dočasné ubytování. Některé našly útočiště v tělocvičně místní školy, zbylým poskytli přístřeší známí či příbuzní.

Výbuch plynu a následný požár panelového domu v nedalekém Prešově zabil v prosinci sedm lidí a jedna žena je stále nezvěstná. Dvanáctipatrový dům musel být po explozi zcela zbourán. 

marcelina007 ( 1. února 2020 20:59 )

ty dle vás zaostalí čobolové jsou možna...(100%) chytřejší než vy...jste hlupák

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud