Policisté srazili seniora (75) a ten si rozbil hlavu! Lidé kritizují brutalitu jejich zákroku

Autor: ČTK - 
5. června 2020
09:14

Dva policisté v Buffalu v americkém státě New York byli postaveni mimo službu poté, co se ve čtvrtek na internetu objevilo video, které zachycuje, jak shodili na zem 75letého muže. Informovala o tom agentura Reuters. Protesty, které propukly po usmrcení černocha George Floyda bělošským policistou v Minneapolisu, pokračují v USA už desátým dnem.

Video v Buffalu natočil zpravodaj místní rozhlasové stanice WBFO a umístil ho na twitter. Snímek zachycuje vysokého bělocha s šedivými vlasy, který se blíží k postupujícím těžkooděncům. Jeden policista do něj následně strčí obuškem a druhý rukou a muž spadne na záda. Poté je slyšet prasknutí a muži začne téct z rány na hlavě krev.

„Video mne hluboce znepokojilo," uvedl starosta Buffala Byron Brown. "Po dnech pokojných protestů a několika jednáních, která jsem měl s policejním vedením a zástupci veřejnosti, je tato událost deprimující," dodal. Podle Browna je muž ve vážném, ale stabilizovaném stavu v nemocnici.

 

Na videu z Buffala je vidět, jak většina policistů dál postupuje kolem muže ležícího na zádech. Strážník, který do něj strčil obuškem, se ale nad ním začal sklánět, než mu kolega naznačil, aby šel dál. V pozadí je slyšet, jak někdo přivolává zdravotníky.

Dva zdravotníci podle WBFO následně pomohli muži do sanitky. Policie poté uvedla, že senior utrpěl zranění, jelikož zakopl a spadl. Policejní komisař Byron Lockwood podle starosty Browna nařídil, aby bylo zahájeno vyšetřování.

Protesty v USA vypukly poté, co Floyd zemřel 25. května po policejním zákroku. Policista Derek Chauvin mu při zatýkání klečel bezmála devět minut na krku. Nyní Chauvin čelí obvinění z vraždy.

 

slafa ( 6. června 2020 08:19 )

Kdyby tam byla Vase mlaticka tak uz to ma starik za sebou.

slafa ( 6. června 2020 08:18 )

Nepanikujte jen byl setrne odstrcen,nevim co ho napadlo jit proti policajtum,ale hned zavolali sanitku

Templ ( 5. června 2020 23:55 )

Georgenakloněný veřejností myslíš ten barevný hnůj co napadá bílé spoluobčany, vykrada a zapaluje obchody,? 🤮🤮🤮

MrdejLachtanaDoUcha ( 5. června 2020 17:20 )

Přesně. Hrál si na hrdinu, tak ať se nediví a je rád, že žije. Příště si dá radši pozor a bude doma koukat na televizi.

krapotkin ( 5. června 2020 14:12 )

Policajt se asi chce dostat do Parlamentu, jako náše mlátička z Národní.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud