Je libo podzemní bunkr? Stát prodává jeden na Karvinsku jen za pár tisícovek! A nabízí i další

Autor: VaB - 
28. května 2020
18:59

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí další raritku! Tentokrát prodávají železobetonový bunkr na Karvinsku. A kolik za něj chtějí?

Česko je poseté bunkry z války, většina z nich chátrá, další jsou naopak exponáty. Jeden takový opotřebovaný železobetonový bunkr nyní prodává Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). 

Mnohdy se na jejich stránkách v aukcích dá najít spousta zajímavostí. Často jde o pozemky nebo automobily, občas jde i o zabavené věci.

Bunkr, který nyní nabízejí veřejnosti, se nachází v okrese Karviná u Českého Těšína. „Předmětem koupě je typový, železobetonový, montovaný, podzemní objekt na p.č. 659/1 ve vlastnictví třetí osoby, tvořený vstupním schodištěm a podlouhlou místností o délce cca 6 m,“ stojí na stránkách ÚZSVM.

Úkryt se přesně nachází mezi obcemi Stanislavice a Mistrovice, stojí na pastvině, přibližně 700 metrů od zastavěné oblasti. Je z něj i prý pěkný výhled na východní část Beskyd a na rovinu Karvinska. „Objekt je v tuto chvíli znepřístupněn betonovými deskami a zásypem zeminou a je bez inženýrských sítí,“ stojí v přiloženém dokumentu. Každého asi překvapí cena za takový bunkr! Ta činí 7 100 korun, takže skoro zadarmo. 

Bunkr u vinných sklepů nebo cyklostezky

Na webu ÚZSVM je možné dohledat až osmnáct bunkrů! Prodávají se ale za vyšší cenu. Šest bunkrů z osmnácti se prodává u Mikulova na Moravě, cena za každý nepřevyšuje sto tisíc korun. 

Jeden z nabízených bunkrů u Chvalovic je dokonce i nedaleko vinných sklepů! Stejně jako ostatní je bez napojení na inženýrské sítě, cena je navržena na 41 tisíc korun. 

nakobyl ( 28. května 2020 19:47 )

Nu občané Řeporyjí by se mohli složit a svému milovanému potrhlému starostovi takový bunkr koupit. Mohl by v něm zůstat natrvalo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud