Při požáru v Havířově zemřely 2 děti: Holčičku jsem vynesl, kluci (†3 a †5) tam zůstali, popsal soused

Aktualizováno -
19. května 2020
05:48
Autor: rc - 
18. května 2020
19:02

Tragédie se odehrála v pondělí v Havířově-Šumbarku. V jednom z bytů, který se nacházel v prvním patře dvoupatrového domu, vypukl požár. V domě byly tři děti. Podle televie Polar se v bytě nacházeli dva chlapci (†3 a †4), kteří požár nepřežili a holčička (8), kterou měl z plamenů vynést odvážný soused.

Moravskoslezští hasiči v pondělí odpoledne kolem půl čtvrté vyjížděli k požáru, který vypukl v jednom z tamních bytů v Havířově-Šumbarku. K požáru se sjelo pět jednotek hasičů. V bytě se nacházely tři děti. „Požár vznikl z doposud přesně nezjištěných příčin v bytové jednotce v 1. patře dvoupatrového domu. V době požáru se v předmětném bytě nacházely tři nezletilé osoby,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Video Ničivý požár v Havířově: Dvě děti zemřely v plamenech - obyvatelka Havířova

Podle informací hasičů však dvě děti požár nepřežily. „Požár nepřežily dvě děti, třetí dítě se podařilo zachránit kolemjdoucím mužem,“ uvedl v prohlášení mluvčí hasičů Petr Kůdela. Podle informací televize Polar měl být zachráncem soused, který měl vykopnout dveře a vrhnout se do zakouřeného bytu, aby dítě zachránil. 

„Viděl jsem, že tam hoří, přiběhl jsem k bytu, vykopl dveře a vynesl jsem jednu malou holčičku, dál do bytu už jsme se kvůli ohni nedostali,“ uvedl pro televizi Polar zachránce Karel. Podle informací televize požár nepřežili dva malí chlapci, kterým mělo být 3 a 4 roky. Zachráněné holčičce je osm let.

„Stojím venku před železářstvím a slyším nějaké praskání. Otočím se a dým. Říkám lidem okolo: hoří! Volal asi jako první hasiče a za chvilku tady byli. V náručí, myslím, vynesli dvě malé děti,“ uvedla pro Blesk.cz svědkyně tragédie. Podle TV Nova si matka dětí byla v době neštěstí vyzvednout nový občanský průkaz.

Příčina požáru není jasná, vše je zatím v šetření. „Zásah hasičů byl v silně zakouřeném bytě 3+1 náročný, oheň dostali pod kontrolu za dvacet minut, dohašování jim zabralo více než hodinu,“ dodal mluvčí hasičů.

Kromě havířovských policistů se na místo dostavili i karvinští kriminalisté, kteří v úzké spolupráci s vyšetřovatelem hasičů a s velitelem zásahu okamžitě prošetřovali a nadále intenzivně prověřují všechny možné důvody zahoření,“‎ dodal policejní mluvčí. 

Video Tragický požár v Havířově nepřežily dvě děti: Třetí zachránil kolemjdoucí - Aktu.cz

PPP150W ( 19. května 2020 23:56 )

To máte doma pěkný brajgl. A vaše dcera chodí v jedněch botech, že si ani nevšimla, že z ostatních vyrostla? Tímhle bych asi, být vámi moc neargumentoval.

dajka123 ( 19. května 2020 21:31 )

Na Šumbarku a obava o zaměstnání. 🤭 Navíc děti měly 2 a 3roky a matka obavu o zaměstnání? Ty taky budeš nějaký houpací koník.

dajka123 ( 19. května 2020 21:26 )

Oblékat 3 děti? Tak 9letou snad oblékat nemusí ta to zvládne sama, dokonce může i s oblékáním pomoct. Vzhledem k tomu, že je to čtvrť hlavně nepřizpůsobivých tak je víc než jasné, co tam je za individua. Když tě tak čtu na tobě se ten nahoře také dobře vyřádil. 😱

krasomila ( 19. května 2020 11:36 )

Tak ono se to chytře kecá, jak byste je vzal s sebou. Třeba tam musela být v určitou hodinu a oblékat tři děti... Pro nás posledně musel přijet přítel, protože téměř třináctiletá dcera náhle zjistila, že ji dvoje boty počůrala kočka a ostatní ji tlačí.

blecktajp ( 19. května 2020 10:27 )

No nevim, mne se zdaji takto stare deti moc male na to, nechat je samotne doma. Ja kdybych musel na urad a nemel je kdo hlidat, tak je holt vezmu sebou. A je docela divne, ze 9 leta holka neudelala nejaky bugr nebo proste neotevrela dvere. Ze by je tam maminka zamkla? No kazdopadne je to smutne. Lidi se ovsem nepouci, podobne pripady nejsou ojedinele.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud