Policie zadržela v Irsku podezřelého vraha Jany Svobodové: Najde se její tělo?

Autor: ČTK, VaB - 
23. dubna 2020
20:42

Policii se v Severním Irsku podařilo zadržet Slováka, kterého kriminalisté podezírají z vraždy Jany Svobodové! Tělo nebohé ženy ale stále nebylo nalezeno.

Policie v Severním Irsku zadržela Slováka, kterého slovenští kriminalisté podezírají z toho, že v roce 2015 spolu s komplicem zavraždil českou podnikatelku Janu Svobodovou. Informovala o tom slovenská policie, která při pátrání po zmíněném muži spolupracovala s kolegy z Irska. 

Dvojici, kterou slovenská policie označila jako Mariána P. a Ľubomíra B., kriminalisté už v listopadu roku 2018 obvinili z oloupení a z vraždy Svobodové. Tělo ženy se dosud nenašlo.

Mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Bárdyová uvedla, že Marián P. byl zadržen ve středu v severoirském městě Armagh. Zatykač na něj vydal slovenský soud letos v únoru.

Při pátrání po obviněném slovenští kriminalisté spolupracovali s irskými kolegy. Ti zjistili, že hledaný muž se přesunul do Severního Irska. Údajný komplic zadrženého muže a druhý podezřelý v případu vraždy české podnikatelky si podle Bárdyové odpykává trest ve vězení za jiný trestný čin. 

Loni v květnu mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan potvrdil, že šetření možného násilného skutku vůči nezvěstné manažerce předala policie slovenským kolegům.

Ženu podle dřívějších informací naposledy viděli spolupracovníci v polovině července 2015 při odchodu ze zaměstnání. Domů ale nedorazila a svým blízkým o sobě nepodala žádnou zprávu, její mobilní telefon byl naposledy lokalizován v oblasti Jihlavy. Soukromá společnost, pro kterou pohřešovaná pracovala, tehdy vypsala odměnu jeden milion korun za informace, které povedou k vypátrání nezvěstné. 

 

starypes ( 24. dubna 2020 10:15 )

Takových jako jste vy tři nade mnou by nebylo vůbec škoda.

MrdejLachtanaDoUcha ( 24. dubna 2020 05:45 )

Spíš čím větší Čobol, tím větší chamraď.

Johnny English ( 23. dubna 2020 23:03 )

Nějak to začíná být tak, že čím Čech, tím slušnějsí a co nalezlá chamraď, tím větší problém. Opravujte, pokud se mýlím.

tomik007 ( 23. dubna 2020 21:33 )

A takhle to pro Cehuna dopadne pokaždé

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud