Děsivá nehoda na Olomoucku: Rychlík smetl auto s dětmi!

Autor: ČTK - 
28. února 2020
16:24

Na železničním přejezdu ve Velké Bystřici na Olomoucku se v pátek krátce po 13:00 srazil rychlík s osobním autem. Při nehodě byl zraněn řidič automobilu, dvě děti, které měl ve vozidle, utrpěly šok. Kvůli nehodě je mezi stanicemi Velká Bystřice a Hlubočky – Mariánské Údolí zastaven provoz vlaků, náhradní dopravu zajišťují autobusy. Ve vlaku cestovalo podle policie zhruba 200 lidí, nikdo nebyl zraněn.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ČTK řekl, že nehoda se stala ve 13:15 na železničním přejezdu se světelnou signalizací bez závor. „Střetl se tam rychlík jedoucí z Olomouce do Ostravy s osobním automobilem. Nahlášeno máme jedno zranění a dvě děti jsou v šoku,“ uvedl Drápal.

Podle mluvčího policie Libora Hejtmana se auto srazilo s vlakem na železničním přejezdu v ulici Na Svobodě. „Podle prvotního zjištění jel řidič osobního vozidla Renault přes železniční přejezd ve směru do obce Velká Bystřice. V daném okamžiku tudy projížděl rychlík R 1329 Praděd ve směru od Olomouce na Ostravu,“ uvedl mluvčí policie.

Spolu s řidičem cestovaly ve vozidle dvě nezletilé děti. „Tato hrozivě vypadající nehoda se naštěstí obešla bez vážného zranění. Osoby ve vozidle byly s lehkým zraněním převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ doplnil Hejtman.

Ve vlaku podle policie cestovalo zhruba 200 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Na místo vyjel evakuační autobus hasičů. Řidič ani strojvůdce nebyli pod vlivem alkoholu. Okolnosti dopravní policie vyšetřuje. České dráhy na svém webu uvedly, že provoz vlaků mezi Velkou Bystřicí a Mariánským Údolím by měl být zastaven do 17:00.

dfghjk ( 28. února 2020 19:39 )

Možná, nevím, ale vás nezajímá, z koho by udělali viníka té nehody v případě, že strojvedoucí by nadýchal? Nebo jste si jistý, že by mu to prošlo? Proč by ho potom na alkohol testovali? Pokud vás takové otázky nenapadly, tak určitě nejsem sám, kdo je tady hloupý.

ameae ( 28. února 2020 19:06 )

Vy jste ale hloupý člověk.

dfghjk ( 28. února 2020 18:08 )

U nehod vlaku s autem mě vždycky pobaví ta hláška, že strojvedoucí i řidič nepožili, skoro bych byl rád, kdyby strojvedoucí požil, to by mu jako tu nehodu přišili ?!

dietr ( 28. února 2020 17:53 )

Nevhodné je zastávat se magora

Milan mid ( 28. února 2020 17:17 )

Takovým bláznům bych vzal na deset let řidičák !!!Pokuta 75 tisíc nic neřeší pokud je rodina s nízkými příjmy to zase odnesou jen děti !!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud