Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Zranili se dospělí i děti! Auto prorazilo svodidla a vyletělo z dálnice D2

K autonehodě na dálnici D2 došlo v pátek kolem deváté ráno.
K autonehodě na dálnici D2 došlo v pátek kolem deváté ráno.  (Autor: HZS Jihomoravského kraje)
Autor: ČTK, shp - 
21. února 2020
11:49

Děsivá nehoda se odehrála v pátek na dálnici D2. Osobní vůz na 29. kilometru u Hustopečí na Břeclavsku přeletěl přes svodidla mimo dálnici. Pět lidí se zranilo. Dva z nich jsou děti školního věku!

ČTK to řekli mluvčí policie a záchranné služby. Dálnice zůstala průjezdná, směrem na Bratislavu byl uzavřený jen pravý jízdní pruh, kolony se netvořily. V plném rozsahu byla dálnice zprovozněna po necelých dvou hodinách.

Nehoda se stala kolem deváté ráno

Vůz havaroval kolem 9:00. "Vůz sjel z jízdního pruhu na kraj dálnice, najel na svodidla, která jej vymrštila mimo dálnici," uvedl mluvčí policie David Chaloupka. Příčinu nehody policie zjišťuje. Záchranáři na místo vyslali několik posádek.

Pět lidí po ošetření rozvezli do brněnských nemocnic. "Šlo o dvě těžce zraněné ženy, jednoho muže, který utrpěl středně těžké zranění, a také dvě děti," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Těžká zranění

Dodala, že děti byly školního věku a utrpěly středně těžké až těžké zranění. Vozy místem projížděly bez zdržení, pravý jízdní pruh byl pro vozy neprůjezdný necelé dvě hodiny. Na dálnici byl směrem na Bratislavu nízký provoz, nevznikaly tedy kolony.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání