V Kladně hoří auta: Ozvaly se výbuchy, dým je vidět na kilometry

Aktualizováno -
14. února 2020
16:39
Autor: ČTK, VaB - 
14. února 2020
16:01

Středočeští hasiči zasahují u požáru vrakoviště na okraji Kladna. Podle svědků se z místa ozvalo několik výbuchů.

Zhruba 80 starých aut hoří na okraji Kladna v městské části Dubí na autovrakovišti. Hasiči vyhlásili kvůli počtu zasahujících jednotek nejdříve druhý, později třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Kolem 17:00 již nebyly vidět plameny a z místa stoupal pouze bílý kouř. V ovzduší hasiči nenaměřili podle Fliegerové škodliviny.

Ze začátku byl hustý černý dým jasně viditelný z okolních obcí i dálnice D7. Podle Fliegerové šel dým mimo obydlenou oblast. Na místě mají hasiči chemickou laboratoř, která nenaměřila žádné unikající škodliviny.

„Hodnoty naměřené nebyly, ale v Buštěhradu a Hřebči je cítit zápach po spálenině. Těmto obcím bude vydána zpráva, aby lidé zbytečně nevětrali," řekla Fliegerová.

Kladenský primátor Dan Jiránek (ODS) řekl ČTK, že silný dým postihoval pouze velmi malou část města, situaci napomáhal příznivý směr větru. „Naprosté většině města se to vyhýbá. Ale samozřejmě se snažíme informovat občany, aby v dotčené čtvrti nevětrali," řekl ČTK Jiránek.

Vrakoviště je na kraji města směrem na Buštěhrad. Hasiči hasí vodou i těžkou pěnou. Na místo míří speciální těžká technika, která pomůže s rozhrnováním hromady vraků, aby hasiči mohli místo lépe dohasit.

Na místě zasahuje takzvaný protiplynový automobil hasičů, který zajistí dostatek kyslíkových lahví do dýchacích přístrojů pro hasiče.

Video Požár vrakoviště v Kladně - Blesk - Tomáš Pokorný

okluznifranta1 ( 15. února 2020 11:37 )

PLESKoň jako vždy poslední. O tom už psal prezident Antonín Zápotocký

Blesk-stoka ( 14. února 2020 19:48 )

👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

cesky_novinar ( 14. února 2020 19:12 )

ekologický příspěvek zlodějské komunistické sekty ODS toxické zplodiny

titan33 ( 14. února 2020 19:09 )

to že tebe vykopli z ods, proto tak zuříš v každem příspěvku pouze o jedné politické straně, seš průhlednej

cesky_novinar ( 14. února 2020 18:34 )

zlodějští komunisti ze zlodějské komunistické sekty ODS si zapálili svou toxickou skládku, kterou nikdy nemohli zlikvidovat, jako další bude vymáhání chechtáků z pojišťovny

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud