Otec se zfetoval a vystřílel rodinu: Před popravou se omluvil pozůstalým

Abel Ochoa v srpnu 2002 zastřelil manželku, malé dcerky a dva další příbuzné.  (Autor: Archiv)
Autor: chal - 
8. února 2020
18:34

Dlouhých 18 let čekaly na spravedlnost rodiny obětí zfetovaného šílence, který pod vlivem cracku zastřelil svou manželku, malé dcerky a dva další příbuzné. Ve čtvrtek se pozůstalí dočkali, Abel Ochoa (†47) dostal smrtící injekci.

V americkém Texasu ve čtvrtek popravili druhého trestance v letošním roce. Byl jím 47letý Abel Ochoa, který před 18 lety pod vlivem drog zastřelil svých pět příbuzných včetně manželky a dvou dcer. V cele smrti čekal 17 let. Před popravou injekcí mluvil smířlivě, příbuzným obětí poděkoval za odpuštění.

Abel Ochoa se 4. srpna 2002 doma v ložnici zfetoval crackem, vzal pistoli a šel zabíjet. Vystřelil po každém, kdo se mu dostal pod ruku. Tou dobou bylo v domě bohužel šest lidí, pět z nich masakr nepřežilo. Ochoa zavraždil své dcerky Crystal (†7) a Anahí (†9 měs.), manželku Cecilii (†32), švagrovou Jacqueline (†20) a tchána Bartola (†56). Řádění přežila jenom Alma, sestra Cecilie.

Popravě přihlíželi někteří příbuzní obětí. Jedním z nich byl i Ochoův nevlastní syn Jonathan Duran. Vrahovi prý odpustil. „Když jsem ve 12 letech pohřbil matku, sestry, tetu a dědu, smířil jsem se s tím,“ popsal Duran. „Nic už mi je nevrátí. Po 17 letech můžu konečně říct, že je to uzavřené,“ dodal.

Ochoa se před příbuznými, kteří vykonání trestu smrti přihlíželi, těsně před popravou kál. „Chtěl bych se omluvit, že jsem vám způsobil takovou bolest,“ sdělil. „Všechny vás miluju a považuju vás za sourozence, které jsem nikdy neměl. Chci vám poděkovat za odpuštění,“ vzkázal vrah.

Pak už přišla na řadu injekce se smrtícím koktejlem. Ochoa po vpichu zavřel oči a nijak se neprojevoval. Lékař ho po 23 minutách prohlásil za mrtvého. Ochoa byl letošním druhým popraveným trestancem v Texasu. V rámci celých Spojených států šlo o třetí exekuci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud