Chlapečka (†5) přejel vláček v zábavním parku Šikland: Řidiče potrestal soud

Autor: ČTK, ital - 
22. ledna 2020
07:52

Tragická nehoda se odehrála během oblíbeného rodinného festivalu v zábavním parku nedaleko Zvole nad Pernštejnem před více než rokem. Pětiletého chlapce tam srazil turistický vláček, z něhož chlapeček se svou matkou vystupoval. Hoch na následky zranění zemřel. Případ řidiče, který měl mít na neštěstí svůj díl viny, projednal soud a rozhodl o trestu.

Nehoda se stala 14. července 2018 ve westernovém městečku u Zvole nad Pernštejnem. Chlapec zřejmě vystupoval z turistického safari vláčku, který krátce zastavil před křižovatkou.

Řidič si toho nevšiml, a když se znovu rozjel, hocha přejel. Přes zásah zdravotníků dítě na místě zemřelo. Alkohol u řidiče vláčku vyloučila dechová zkouška. Policie případ vyšetřovala pro podezření z usmrcení z nedbalosti a obvinila několik osob.

Soud ve Žďáru nad Sázavou nyní řidiči udělil trest odnětí svobody na jeden rok s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou roků. „Dále mu byl uložen zákaz řízení motorových vozidel, pro jejichž řízení je nutné oprávnění skupiny D plus E, na dva roky,“ řekla Deníku soudkyně Klára Sklenářová. Dodala, že poškození byli se svými nároky odkázáni na řízení ve věcech občanskoprávních.

Podle Žďárského deníku byla z přečinu usmrcení z nedbalosti obviněna i společnost Šikland. „Ohledně právnické osoby zatím nebylo ve věci rozhodnuto,“ řekla listu soudkyně Sklenářová.

Provozovatelé westernového městečka Šiklův mlýn po tragické nehodě zvýšili zabezpečení jednotlivých vagonků turistického vláčku.

Video Westernové městečko ve Zvoli po smrti chlapce (†5) zahalil smutek. - Jiří Nováček

pvinicius@... ( 18. února 2020 11:29 )

Krásné dívky hledají lidi pro erotické vztahy zdarma! Pojďte dál a zvolte http­://top­girls­.x251­.best

Administrator ( 22. ledna 2020 17:50 )

Tak matka je pí...ča a odnese to řidič. Super. Předpokládám, že ta ku...rva ještě bude chtít milardové odškodnění.

zkratik ( 22. ledna 2020 12:48 )

nemyslím si,měla pomoc klukovi vylýzt a pak vystoupit ona.Řidič by si víc všim dospělý osoby než dítěte.Stejný je to při vystupování z autobusu,kdyby něco,dospělej uvnitř si řekne o zasta­vení­.Kaž­dopád­ně za tragedii může jednoznačně matka

jajas ( 22. ledna 2020 12:11 )

I matka měla na této tragédii svoje zavinění. Přeci si musím hlídat tak malé děcko, ne?

Ladic_pijan ( 22. ledna 2020 11:22 )

A mašinka dostala jméno Iveta Bartošová

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud