Drastická srážka lyžařů: Muže (†28) už nezachránila ani pomoc ze vzduchu

Ilustrační foto.  (Autor: EPA)
Autor: VaB - 
16. ledna 2020
18:24

Dramatická záchrana v Tatrách! Srážku dvou lyžařů nepřežil muž (†28), utrpěl vážná zranění hlavy. Druhý skončil v nemocnici. Tamní policie apeluje na lyžaře. „Nepřeceňujte své schopnosti,“ vzkazuje.

Sjezdovku ve středisku Jasná na jižní straně Chopku v Nízkých Tatrách zasáhla tragédie. Horská služba přijala hlášení o srážce dvou lyžařů. Jelikož byl případ vyhodnocen jako vážný, vzlétl na místo záchranářský vrtulník. 

Portál TVnoviny.sk uvedl, že se lyžaři pravděpodobně srazili ve vysoké rychlosti a jeden z nich zůstal po srážce v bezvědomí, utrpěl totiž vážný úraz hlavy.

„Po příletu záchranné služby byla z vrtulníku pomocí navijáku spuštěna lékařka, která pokračovala v resuscitaci. I přes maximální úsilí všech záchranářů se 28letého lyžaře z Běloruska nepodařilo kvůli rozsáhlým poraněním na hlavě zachránit," uvedla pro TN.cz mluvčí záchranné služby Zuzana Hopjaková. Druhého lyžaře převezla do nemocnice sanitka.

Policisté ve věci zahájili trestní stíhání kvůli přečinu usmrcení a zároveň byla nařízena i soudní pitva. „Vyzýváme všechny lyžaře, aby nepřeceňovali své schopnosti, zbytečně neriskovali a mysleli na to, že jsou na svahu spolu s nimi také méně zkušení lyžaři a děti!“ uvedli policisté na facebooku. „Nezapomínejte, že alkohol, jako je tomu u řízení, ke sportu nepatří," dodali.  

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud