Pacientka (†66) začala při operaci hořet! Vážná zranění nepřežila

Ilustrační snímek  (Autor: ECRI Institute)
Autor: shp - 
30. prosince 2019
18:16

Žena (†66) zemřela v bukurešťské nemocnici hroznou smrtí. Při operaci slinivky postižené rakovinou byla použita dezinfekce na bázi alkoholu. Jenže doktoři sáhli také po elektrickém skalpelu a žena při zákroku zničehonic vzplála!

Jak uvedl portál BBC, k nehodě došlo 22. prosince, když byl použit elektrický skalpel, který dezinfekci podpálil. Žena utrpěla popáleniny na 40 % těla a zemřela o týden později. 

Rodině nic neřekli

Rodina zemřelé si nyní stěžuje, že nebyla dostatečně informována o tom, co se stalo. „Neřekli nám o závažnosti události ani žádné detaily. Pouze nám sdělili, že došlo k nehodě,“ tvrdí příbuzní.

Zjistili jsme nějaké detaily od novinářů z televize. Nevznášíme obvinění, jen chceme vědět, co se stalo,“ pokračovali. Ministr zdravotnictví Victor Costache přislíbil, že se případ dočká řádného prošetření.

Ministr zdravotnictví slibuje prošetření

Doufáme, že se poučíme z této tragické epizody. Já i můj zdravotnický tým spolupracujeme a uděláme vše, abychom se dozvěděli pravdu,“ prohlásil Costache, který je sám chirurg. Jde vskutku o neuvěřitelné selhání.

zamlzena ( 30. prosince 2019 22:49 )

sociální inteligeci tě na školách nenaučí......

dejavu ( 30. prosince 2019 21:41 )

To samé se stalo mé kamarádce při banální operaci v pražském špitále. Přežila to, ale museli jí transplantovat 20% kůže na zadku. Pamatuji si na ty tahanice s tím špitálem, kde se tvářili, že vůbec netuší, jak se to mohlo stát a že za nic nemohou ap., bylo to dost nepříjemné.

Templ ( 30. prosince 2019 21:37 )

Jde vidět že v dnešní době může lékaře dělat každý debil🤪🤪

gurke ( 30. prosince 2019 20:39 )

Vyhoň si péro radicu vy je banej.badů je sr.ačka.

air_ ( 30. prosince 2019 20:28 )

To je spíš štítná, oblast krk. Břicho má jinde

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud