Český řidič kamionu si v Německu vyslechl trest: Dva roky vězení za nebezpečné předjíždění!

Autor: ČTK - 
12. prosince 2019
18:05

Na dva roky a tři měsíce do vězení dnes soud v německém Pasově poslal českého řidiče kamionu Jaroslava N. (53), který začátkem letošního roku v Bavorsku riskantně předjížděl a ohrozil protijedoucí autobus. Rozsudek není ještě pravomocný, obhájce pro Čecha žádal podmíněný trest.

Řidič Jaroslav N. byl odsouzen za úmyslné ohrožení bezpečnosti v silničním provozu. „Především svým činem ohrozil na životě několik lidí," řekl mluvčí soudu Maxmilian Kitzbichler. Jaroslav N. navíc nesmí čtyři roky řídit, zákaz se ale týká jen Německa a ne Česka.

Státní zastupitelství navrhovalo, aby šel do vězení na nejméně tři roky a za volant v Německu nesměl pět let. V srpnu ho prokuratura obžalovala z pokusu o vraždu, v říjnu soud ale kvalifikaci jeho chování zmírnil.

„Jde o velmi tvrdé rozhodnutí," řekl obhájce Čecha Bruno Fuhs po vynesení rozsudku. Tvrdí, že řidič tento čin neplánoval a šlo o „spontánní rozhodnutí".

Případ se stal letos v lednu na silnici B12 v Bavorsku v německo-českém pohraničí. Novotný jiné nákladní auto předjížděl ve chvíli, kdy byl provoz v daném směru po krátkém rozšíření na dva pruhy opět svedený do jednoho pruhu.

Předjíždějící kamion se v hustém provozu těsně vyhnul čelnímu střetu s protijedoucími vozidly, kterými byl autobus a kolona osobních aut. Riskantní manévr zachytila kamera z kabiny v nákladním voze, který Novotný předjížděl. Česko řidiče vydalo do Německa k stíhání koncem června.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud