Neděle 9. května 2021
Svátek slaví Ctibor, zítra Blažena
Polojasno 14°C

Příchod zimy si vyžádal první oběť: Po čelním střetu u Holic zemřela spolujezdkyně (†49)

Autor: VaB - 
3. prosince 2019
09:23

Sníh a ledovka si vyžádaly první oběť na Slovensku. Spolujezdkyně (†49) v seatu nepřežila čelní střet u Holic na jihu země. Při převozu podlehla svým vážným zraněním. Havárii patrně zavinil řidič druhého vozu, který z ničeho nic vybočil a vjel do protisměru.

K tragické nehodě došlo v pondělí kolem deváté hodiny ranní na cestě z obce Holice ve směru na Šamorín na Slovensku. Řidič opelu vyjel ze svého pruhu a čelně narazil do protijedoucího seatu. 

Spolujezdkyně (†49) v seatu utrpěla vážná zranění a při převozu do nemocnice jim podlehla. Dva řidiči utrpěli zranění, se kterými se budou přibližně šest týdnů léčit. Co bylo přesnou příčinou nehody, vyšetřuje trnavská policie.

Na silnicích se začíná tvořit ledovka spojená se sněhem. Nejen slovenská policie apeluje na řidiče, aby život a zdraví mělo na cestách přednost před několikaminutovým zpožděním. Před jízdou je také důležité mít správně očištěné vozidlo. 

Jarabak ( 3. prosince 2019 13:48 )

Příchod zimy? Spíš imbecilita některých řidičů. Někteří z nás nejsou absolutně schopni chápat fyzikální zákony a jakmile trošku naprší nebo napadne sníh, nebo namrzne vozovka, tak bourají, protože jedou, jako by bylo léto. A takováto svoloč chce zvyšovat rychlost na dálnicích? Možná by se měly přestat do aut dávat různé stabilizační systémy, protože ty mají za následek to, že každou drobnou chybu za řidiče vyřeší a skryjí ji před ním (nedozví se, že ji udělal). No a když pak takový řidič, typicky ve škodovce, to přežene natolik, že už s tím ai počítač nic neudělá, tak letí do prostisměru a tam někoho zabije. Aut je na silnicích moc. proč se neberou řidičáky za každou "maličkost" - překročení rychlosti, nedodržení bezpečné vzdálenosti, nepřizpůsobení se stavu vozovky a počasí... I když si pomačká jen svoje plechy, měl by přijít na půl roku o řidičák, aby měl čas přemýšlet. Auta jsou dneska moc levný, platy moc vysoký, takže sám se nikdo nepoučí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání