Vrah (66) chtěl pustit z vězení: Doživotní trest si prý už odpykal, protože prodělal klinickou smrt!

Vězeň (66) chtěl pustit z vězení: Tvrdil, že doživotní trest si už odpykal, protože prodělal klinickou smrt!
Autor: ČTK - 
9. listopadu 2019
10:53

Americký soud zamítl žádost o propuštění odsouzeného vraha, který tvrdil, že svůj doživotní trest už dokončil, jelikož ve vězení prodělal klinickou smrt. O kuriózním případu informoval zpravodajský web BBC.

Šestašedesátiletý Benjamin Schreiber byl v Iowě odsouzen k doživotnímu vězení bez možnosti předčasného propuštění za to, že v roce 1996 ubil jednoho muže. V žádosti o propuštění argumentoval tím, že trest dokončil, když se mu před čtyřmi lety krátce zastavilo srdce. Soudci označili žádost za originální, leč nepřesvědčivou s tím, že evidentně není mrtev, když právní dokumenty podepsal.

U Schreibera se v roce 2015 vyskytla sepse v reakci na komplikace v souvislosti s ledvinovými kameny. Lékaři ho v nemocnici museli oživovat, muž se ale plně zotavil a vrátil se za mříže. Schreiber v žádosti o propuštění, která byla podána loni, tvrdil, že byl oživován proti své vůli. Doplnil, že jelikož byl chvíli mrtev, svůj trest technicky dokončil.

Žádost nejprve zamítla nižší instance, právník odsouzeného se ale odvolal. Ve středu nakonec odvolací soud potvrdil rozsudek nižší instance s tím, že Schreiberův trest bude dokončen, až bude Schreiber formálně prohlášen za mrtvého.

balika ( 9. listopadu 2019 13:47 )

Pokud prodělal smrt, měl by být zpopelněn.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud