„Mrtvý“ jelen zabil lovce poté, co ho zastřelil: Tom (†66) si stihl zavolat pomoc, zemřel v nemocnici

Ilustrační foto.  (Autor: Blesk:David Malík)
Autor: ČTK - 
26. října 2019
07:03

Lovec v americkém státě Arkansas přišel o život, když ho napadl jelen, o kterém si myslel, že ho zastřelil. O neobvyklém případu informovala americká média.

Šestašedesátiletý Thomas Alexander na jelena v pohoří Ozark vystřelil z pušky předovky, tedy ze zbraně, která se nabíjí skrz ústí hlavně. "Není jasné, jak dlouho ho (jelena) nechal ležet, ale šel se přesvědčit, že je mrtvý," uvedl Keith Stephens z arkansaského loveckého a rybářského úřadu. "Evidentně nebyl," dodal.

Podle Stephense se jedná o jeden z nejpodivnějších případů, s nimiž se během svého dvacetiletého působení v této agentuře setkal.

Zvíře způsobilo Alexanderovi četná zranění. Střelec pak zavolal svým příbuzným, kteří pro něj poslali záchranáře. V nemocnici ale lovec zemřel. Není jasné, zda podlehl zraněním, nebo třeba infarktu, který dostal, když na něj jelen překvapivě zaútočil. Co se stalo se zvířetem, není jasné.

Stephen připomněl, že lovcům se doporučuje, aby po zastřelení potenciálně nebezpečného zvířete nejméně půl hodiny počkali, než se k němu přiblíží.

agfor ( 26. října 2019 12:13 )

Bravo, jelene, jen víc takových.

nika70 ( 26. října 2019 10:55 )

Dobře to dopadlo.

tojevrazdanachcala ( 26. října 2019 08:56 )

Maso z divočiny mně nechutná.

liskabystrouska ( 26. října 2019 08:25 )

europa souhlas reznici jsou jinak bezcitni smejdi a myslivci taky

VoIdemord ( 26. října 2019 08:10 )

Ty seš vegetarián? Jinak by museli podle vystřílet řezníky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud