Drsný spor o pastviny: Skončil smrtí 5 osadníků

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
22. října 2019
18:47

Pět mrtvých a dva raněné si vyžádala přestřelka v Rostovské oblasti na jihu evropské části Ruska. Oznámila to v úterý agentura TASS s odvoláním na místní úřady. Podle policie po sobě stříleli obyvatelé osady Černozubovka kvůli sporu o pastviny pro dobytek, který vyústil v použití střelných zbraní.

"Podle předběžných údajů účastníci konfliktu použili lovecké zbraně. V důsledku utrpěných zranění zahynulo pět lidí, další dva zranění byli hospitalizováni," uvedlo policejní komuniké.

Vyřizování sporů za pomoci zbraní není v Rusku úplnou vzácností. Před rokem, 17. října 2018, student na anektovaném Krymu zastřelil 20 lidí. Student čtvrtého ročníku odborného učiliště Vladislav Rosljakov v Kerči vstoupil do školy s puškou, vystřílel všechny náboje, odpálil výbušné zařízení ve školní jídelně a sám se zastřelil. Masakr si podle úřadů vyžádal 21 mrtvých včetně útočníka, dalším 70 lidí utrpělo zranění.


Pro poměry na jihu země je možná příznačnější příběh Sergeje Capoka, který před pěti lety zemřel ve vězeňské cele, kde si odpykával doživotí. Capokův gang v roce 2010 šokoval celou zemí mimořádně brutální masovou vraždou. Capok jako bohatý podnikatel a vlivný poslanec zůstával "nedotknutelný", než v obci Kuščevskaja nechal vyvraždit celou farmářskou rodinu a jejich hosty, celkem 12 lidí včetně tří dětí.

Nůž, kterým byly oběti zabity, si členové bandy postupně předávali a bodali jeden po druhém, aby nikdo nemohl "zradit". Důvodem masakru bylo podezření, že prý farmář nesl vinu za smrt Capokova bratra.

Masová vražda otřásla celou zemí, ale snad ještě větší šok způsobila následná odhalení, že Capokova banda směla po 12 let beztrestně vydírat a vraždit farmáře, znásilňovat vesničanky a dopouštět se dalších zločinů, protože místní policie a úřady celou dobu přivíraly oči.

Antonn Blha ( 23. října 2019 08:23 )

No hlavně že u nás je to lepší pitomci🙄😂

offline ( 22. října 2019 19:03 )

Vot što, nas mnogo...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud