Řidič překročil rychlost o 119 km/h: Soud mu napařil doživotí v MHD

Trestem za masivní překročení rychlosti byl doživotní zákaz řízení.
Autor: yks - 
15. října 2019
10:12

Doživotním zákazem řízení a podmíněným trestem odnětí svobody potrestal v superrychlém řízení slovenský soud šoféra, kterému policisté naměřil rychlost 209 km/h v místě, kde bylo povoleno 90. O případu informovala nitranská policie. 

Nejtvrdší možný řidičský trest čekal na muže, který se hnal nedaleko Trnovce nad Váhem rychlostí přes 200 km/h. Navíc tak učinil v místě, kde byla povolená nanejvýš devadesátka. Krajští policisté informovali o jeho případu na svém facebokovém profilu. 

Podle policistů z města Šaľa v Nitranském kraji muž, který překročil maximální povolenou rychlost o 119 km/h, navíc nebyl střízlivý. „Při kontrole zjistili v dechu řidiče 1,52 promile alkoholu,“ uvedli. 

Příslušný soud se rozhodl věc vyřešit jednou a provždy, a to v superrychlém řízení. Muž sice nemusel do vězení, vzhledem k tomu, že mu byl udělen jen podmíněný trest, ovšem součástí rozsudku byl ještě druhý ortel, který ho patrně bude bolet podstatně víc. „Dostal doživotní zákaz řídit motorová vozidla,“ informovali policisté.

Slovenské zákony umožňují uložit doživotní zákaz řízení v případě, že řidič byl třikrát přistižen za volantem pod vlivem omamné látky nebo když zavinil smrtelnou nehodu. 

offline ( 15. října 2019 11:30 )

Zajímalo by mě, jestli ALESPOŇ POLOVINA řidičů v Česku jezdí s platnými doklady. Tedy že vůbec mají řidičský průkaz a nemají zákaz řízení ze zdravotních důvodů a hlavně pro předchozí porušení zákona.

offline ( 15. října 2019 11:21 )

Jistě i Slováci vědí, že auto nejezdí na papíry, ale na benzín atd. Tak schválně. Chytnou ho za volantem ještě dnes, nebo až zítra?

PPP150W ( 15. října 2019 10:56 )

Protože nebudou tak dementní, jak si myslíte

PavelSki ( 15. října 2019 10:51 )

Má rád rychlost, tak mu soud vyhověl i svojí rychlostí řízení.

Administrator ( 15. října 2019 10:26 )

A proč to neni také u nás? A u dementních čoboláků ano?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud