Malý Alexandr se narodil úplně bez očí: Máma se ho zřekla ještě v porodnici

Malý Saša se narodil bez očí.
Autor: yks - 
14. října 2019
20:44

Podobné postižení bylo zaznamenáno jen u hrstky dětí. Malý Alexandr K. z ruského Tomsku se narodil úplně bez očních bulv. I tak je to ale veselé miminko, které rádo plave a směje se od ucha k uchu pokaždé, když zaslechne známý hlas. 

Osud malého Saši, známého jako „Smíšek“, dojímá svět. Jeho máma se ho zřekla ještě v porodnici. Sama vyrostla v dětském domově a řekla, že by se o něj nedokázala postarat. Nakonec alespoň podle místních úřadů podepsala dokumentaci potřebnou k jeho adopci. O smutném příběhu informuje britský Mirror. 

O tom, že s jejím synkem, jehož otce odmítla prozradit, nebude všechno v pořádku, se mladá žena z ruské Tomské oblasti dozvěděla ve 31. týdnu těhotenství. Tato předpověď gynekologů se měla také naplnit. Její synek se narodil s velice vzácnou genetickou poruchou. V hlavě se mu totiž vůbec nevytvořily oční bulvy. Podle informací Mirroru jsou v současnosti známy pouze dva podobné případy na celé planetě.

Jinak se ale malý Alexandr projevuje jako každé jiné miminko. Směje se, když slyší známý hlas a činí tak často a rád. Snad právě proto se mu přezdívá „Smíšek“. Saša také rád plave.

Chlapeček absolvuje pravidelné lékařské prohlídky a výsledky jsou podle místních lékařů uspokojivé. Už také podstoupil první operaci, během níž mu lékaři implantovali náhradní oční bulvy, aby se mu nedeformoval obličej. Implantáty se budou muset pravidelně, co půl roku měnit. Miminko má na čele dvě nezhoubné cysty, ale ty mu lékaři mají brzy odstranit a neměly by zanechat žádné stopy.

Malý Saša se narodil bez očí.Malý Saša se narodil bez očí. | Úřad pro rodinu a děti Tomské oblasti

Úřady pro Sašu nyní hledají pěstouny nebo náhradní rodiče. Nebude to mít v životě lehké. Podle lékařů trpí opožděným motorickým vývojem, mírným až středním poškozením sluchu a mírnými dechovými obtížemi. I tak ale příběh dítěte bez očí už vzbudil celosvětovou pozornost a v případě, že se nenajdou místní pěstouni, chtějí ho už teď adoptovat desítky žen z celého světa. 

Monikay ( 15. října 2019 15:06 )

měl by se líp kdyby ho adoptoval někdo ze zahraničí

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud