Školačka (11) přišla o obě nohy kvůli děsivé infekci! Neměla potřebné očkování

Autor: yks - 
14. října 2019
11:27

Malá holčička přišla o obě nohy poté, co se během dovolené nakazila meningitidou. Lékaři se přitom zprvu domnívali, že jde o pouhou střevní chřipku! Její rodina rozjela na sociálních médiích velkou osvětovou kampaň, která má varovat před nebezpečími této závažné choroby a upozornit na možnosti, jak se proti ní bránit.

Malou Brogan-Lei Partridgeovou (7) z anglického Birminghamu poslali z pohotovosti domů s tím, že jde jenom o banální virózu. O několik hodin později ale skončila v nemocnici znovu a příští týden strávila v kómatu. O příběhu, který si získal pozornost milionů lidí, informovala britská média, mezi nimi i portál Mirror.

Amy Partridgeová (28), matka Brogan, varuje rodiče, aby poznali symptomy nebezpečné meningitidy B, se kterou její holčička svedla doslova bitvu na život a na smrt. Přestože se jejímu dítěti boj nakonec podařilo vyhrát, cena byla vysoká.

Lékaři jí museli amputovat obě dolní končetiny. „Nechtěla jsem, aby moje holčička přišla o nohy, ale byla to jediná možnost,“ popsala těžkou volbu Amy, která má kromě Brogan ještě další tři děti.

Po čtyřech letech intenzivní léčby a rekonvalescence bojuje 11letá Brogan znovu o to, aby měla život plně podle svých představ. Znovu chodí do školy a užívá si s vrstevníky. Součástí kampaně její rodiny je také upozornění na očkování proti meningitidě, o jehož existenci nemá více než polovina rodičů v Británii ani tušení. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Jaroslava Paesov ( 15. října 2019 15:09 )

A takovýhle závažný onemocnění a očkování proti němu pojišťovny neproplácejí. Příspívají od 500 do 2500 max, ale očkování proti meningokokovi vyjde na 9 000 korun, což není úplně malá suma, když funguje člověk z rodičák. Pak mi bude někdo tvrdit, jak jsou tu pojišťovny pro nás, velký kulový.

elega ( 14. října 2019 17:52 )

Naštěstí to stádo bude mít děti s nohama.

elega ( 14. října 2019 17:50 )

Prevenar je proti pneumokokům a ne meningokokům, troubo.... A to jste si určitě myslel, jak jste chytře odpověděl. Právě kvůli takovým "inteligentům" jako jste vy, kteří neví, o čem mluví, je potřeba to udělat povinné.

ivoadler ( 14. října 2019 17:23 )

Rozhodl jsem se, že se dám očkovat Prevenarem. Jako senior to už budu mít bezplatný. Jeden nikdy neví... Samozřejmě, povinné očkování je blbost. Něco takového dělají jen totalitní státy! Takto postižení by si ale měli léčení zaplatit.

Monikay ( 14. října 2019 14:37 )

bohužel ta meningitida se nějak vždy pozná až na poslední chvíli

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud