Podivná sebevražda krásné Alexandry (†21): „Vypadala tak spokojeně a šťastně,“ pláče zdrcená máma

Autor: rc - 
10. 10. 2019
13:37

Alexandra Wilshawová, studentka univerzity v Durhamu, byla nalezena oběšená ve svém pokoji na koleji. Její smrt šokovala všechny, kteří sympatickou dívku znali. Její máma Carole Fowkesová (51) vypověděla, že jí dcera připadala spokojená a šťastná. Nic podle ní nenasvědčovalo tomu, že by si chtěla sáhnout na život.

V dubnu roku 2018 na dveře Britky Carole Fowkesové zaklepala policie, aby jí oznámila zdrcující zprávu. Její dcera Alexandra byla nalezená ve svém pokoji na koleji oběšená. „Byly čtyři hodiny ráno, když jsem uslyšela zaklepání na dveře. Přijela policie s mým exmanželem," řekla Carole pro britský deník The Sun. Jednadvacetiletá Alexandra, která studovala třetím rokem matematiku na třetí nejstarší univerzitě v Británii, byla převezena do nemocnice. „Řekli mi, že je na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Durhamu,“ dodala Carole. Pohledná studentka však nakonec svůj boj o život prohrála.

Zdrcená Carole se stále nedokáže se smrtí své dcery smířit a nechápe, proč si sáhla na život. „Nevěděli jsme, že je něco špatně. Zdála se, že je v pořádku, když jsem s ní mluvila přes FaceTime. Vypadala šťastná. Držela to v sobě. Nebyly tam žádné známky,“ uvedla Carole.

Podle policie však Alexandra navštěvovala psychologa a již dříve se pokusila o sebevraždu. „Měla stavy úzkosti a byla na antidepresivech, ale nikdy bych si nepomyslela, že by udělala něco takového,“ připustila Carole s tím, že její dcera myslela stále jen na druhé. Výslovně také uvedla, že si přeje, aby mohla po smrti darovat orgány.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud