Stádo slonů chtělo zachránit mládě před pádem do vodopádů! Uhynuli všichni

Autor: ČTK - 
6. října 2019
10:12

Šestice divokých slonů v sobotu uhynula po pádu z vodopádu v thajském národním parku Kchao Jaj, který leží severovýchodně od Bangkoku. Zvířata si chtěla navzájem pomoci, napsal zpravodajský server BBC.

Jako první spadlo tříleté slůně. Na stejném místě v roce 1992 podobně skončilo stádo osmi slonů. Správci parku byli na místo neštěstí povoláni brzy ráno místního času, kdy stádo slonů blokovalo silnici u vodopádu. O několik hodin později našli pod vodopádem slůně a nedaleko pět uhynulých dospělých slonů.

Dva sloni ze stáda přežili a nacházeli se na jednom ze skalních převisů nad vodopádem. Dvojice přežije jen s nesnázemi, myslí si ekolog Edwin Wiek, podle něhož se sloni, pokud jde o potravu a ochranu, spoléhají na velká stáda. Neštěstí u nich může vyvolat emoční reakci - sloni jsou známi tím, že projevují žal. V Thajsku žije 7000 asijských slonů, polovina z nich v zajetí.

nemocna ( 6. října 2019 15:15 )

Ochranáři a neochránili další stádo slonů když věděli že se takové neštěstí už stalo? proč nezatarasili přístup na úzkou skalní pěšinu nad vodopádem? jen čuměli jak se starší sloni snaží pomoci slůněti a postupně padají dolů? zbytečná smrt tolika zvířat a šlo tomu zabránit jen kdyby se člověk trochu postaral

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud