Útok slonů při slavnosti v dovolenkovém ráji: Nejméně 18 zraněných!

Slon na Srí Lance zranil téměř 20 lidí: Splašil se při průvodu.  (Autor: TOP 10 News/ Youtube)
Autor: ČTK, DH - 
9. září 2019
16:34

Na exotickém ostrově Srí Lanka se při buddhistické akci splašil slon a zranil nejméně 18 přihlížejících. Místní lidé zachytili drama, ke kterému během víkendu došlo.

Neštěstí se odehrálo v sobotu večer během průvodu na předměstí srílanské metropole Kolombo. Na videozáběrech, které odvysílala srílanská televize, je vidět, jak se jeden ze slonů nečekaně rozběhl vpřed a diváci kolem zděšeně prchali.

Někteří z nich se přitom vřítili do cesty druhému slonovi kráčejícímu v čele procesí. Ten se rovněž splašil, shodil ze zad svého jezdce a začal porážet lidi stojící okolo.

Srílanské zdravotnické úřady v pondělí oznámily, že po incidentu muselo být ošetřeno 18 zraněných, z nichž 16 již bylo z nemocnic propuštěno.

Na Srí Lance je jakákoli náboženská slavnost bez účasti bohatě nazdobených slonů skoro nepředstavitelná. Sloni na nich například nosí schránky s předměty kultu, jako je slavný Buddhův zub, uchovávaný ve městě Kandy.

Slony symbolizující prosperitu chovají v zajetí jak buddhistické kláštery, tak i bohaté rodiny, které je pak o buddhistických svátcích posílají na slavnostní průvody.

levandulova ( 9. září 2019 20:02 )

Chudaci sloni

nemocna ( 9. září 2019 19:20 )

Chudáci sloni musí jim otročit a trpět velký hluk místo aby žili v přírodě klidu a spokojenosti - měli by je chránit a dopřát jim svůj svobodný život, tak by ukázali že mají úctu ke slonům né je vlastnit a týrat, škoda že sloni nerozdupali ty majitele tyrany

kozmix ( 9. září 2019 17:24 )

Předpokládám, že ty hovada slona po "zásluze" potrestali.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud