Znásilnil bývalku a zastřelil jí přítele: Muže popravili navzdory vzácné chorobě!

Autor: ČTK - 
2. října 2019
07:02

V americkém státě Missouri ve středu popravili muže, který před více než dvaceti lety zavraždil nového partnera své bývalé přítelkyně. K výkonu nejvyššího trestu místní úřady přistoupily navzdory tomu, že odsouzený tvrdil, že pro něj bude poprava kvůli vzácné chorobě velmi bolestivá. Informovala o tom agentura Reuters.

Jednapadesátiletého Russella Bucklewa popravili ve věznici v Bonne Terre, jižně od St. Louis. Trest smrti dostal za vraždu Michaela Sanderse z roku 1996. Bucklew jej zastřelil krátce poté, co Sanders začal bydlet s jeho tehdy již bývalou přítelkyní. Tu Bucklew následně unesl a znásilnil.

Popravu úřady v Missouri nařídily provést poté, co nejvyšší soud USA v dubnu zamítl stížnost odsouzeného, který tvrdil, že by mohl kvůli svému onemocnění po podání smrtící látky trpět nepřiměřenou bolestí. Trpěl totiž cévním onemocněním mozku.

Podle pěti z devíti soudců americká ústava ale nezaručuje odsouzencům bezbolestnou smrt, zakazuje pouze k jejich nezbytnému utrpení přispívat. Guvernér státu Missouri Mike Parson odmítl udělit Bucklewovi milost.

Redaktorka místní stanice KFVS, která byla popravě přítomna, podle agentury Reuters uvedla, že při popravě nenastaly žádné komplikace.

Bucklew byl prvním vězněm, kterého v Missouri popravili od ledna 2017, a sedmnáctým, u nějž byl letos ve Spojených státech vykonán nejvyšší trest.

Monikay ( 4. října 2019 12:29 )

kdyby si vybral zastřelení a znásilnění, bylo by to spravedlivější

agfor ( 2. října 2019 12:48 )

To není Česko, kde se mafiáni (třeba Janeček) můžou vyhýbat kriminálu, protože jsou "chudinky" nemocní.

ladik2015 ( 2. října 2019 12:16 )

Na své oběti šmejd ohledy nebral. Maximálně bych mu dal vybrat jaký způsob popravy preferuje.

oldedek ( 2. října 2019 10:17 )

"prej ho to bude bolet..."

no já bych se vy "exekutoři" nad tou popravou zamyslel - co ho nechat bejt ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud