Nečesaný žádá tučné odškodnění: 45 milionů za nezákonné stíhání!

Autor: ČTK - 
27. září 2019
12:23

Lukáš Nečesaný a jeho příbuzní žádají od státu zhruba 45 milionů korun jako odškodné za trestní stíhání, které se týkalo neobjasněného pokusu o vraždu kadeřnice z Hořic. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Doplnil, že úřad obdržel v této souvislosti zatím šest žádostí a nyní je analyzuje. Mladík byl za napadení ženy dva roky ve vězení, justice ho ale nakonec pravomocně zprostila viny.

Útok v kadeřnictví v Hořicích na Jičínsku se stal v únoru 2013. Státní zastupitelství z něj obžalovalo tehdejšího středoškolského studenta Nečesaného. Obžaloba tvrdila, že uhodil kadeřnici do hlavy polenem a sebral jí přes 10.000 korun. Žena nejprve Nečesaného jako agresora nepoznala, později jej označila za útočníka. Podle soudních znalců trpěla po napadení výpadky paměti.

Královéhradecký krajský soud mladíka nejprve opakovaně poslal za mříže, po zásahu Nejvyššího soudu a změně trestního senátu jej dvakrát zprostil viny. Pražský vrchní soud osvobozující rozhodnutí vždy zrušil a žádal nové projednání a loni i druhou změnu soudního senátu, což po Nečesaného stížnosti odmítl Ústavní soud.

Poté už vrchní soud letos v březnu zprošťující rozsudek potvrdil. Předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička nicméně v odůvodnění uvedl, že rozhodnutí je z jeho pohledu špatné, ale že vzhledem k procesní situaci neměl jinou možnost. Za tento výrok pak dostal výtku od předsedy Nejvyššího soudu Pavla Šámala. 

Video Nečesaný byl zproštěn obžaloby: Slavit nebudeme, řekl - David Malík, Lucie Šulcová

 

Jan Brandis ( 28. září 2019 10:41 )

Policie a soudy neschopné. A napadená taky nepůsobila věrohodně. Tak jim asi nic jiného nezbude. Ale těch milionů bude míň. Každopádně povedená rodinka 😂🤣😂

DWEI ( 27. září 2019 17:08 )

tekyla - příspěvek 12:52

Hanys2 ( 27. září 2019 16:53 )

Co chlap v téhle rodině,to poctivec od pohledu
45x důtkama na ***,tomu bych roumněl.

rout ( 27. září 2019 16:20 )

Nechápu, proč soudce Lněnička dostal výtku. Jen řekl zaobaleně to, co už slyšeli jiní obžalovaní - že se jejich skutek nepodařilo prokázat. To se stává poměrně často. Což není totéž jao říci nevinen.
A nevím, že by někdo neustále pak žádal o 45 melounů. Možná by to měl někdo vyšťourat kolik se ročně platí odškodnění těmto lidem.

rosi12 ( 27. září 2019 16:09 )

Arogantní feťácký šmejd jsi vyskakuje. Cela famílie ví, že ten její hajzl to udělal.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud