Chlapci probodla záda železná tyč! Máma Zuzana popsala okamžiky těsně po úrazu

Autor: rc - 
18. 9. 2019
12:19

Malý chlapec (9) si hrál v sobotu s kamarády na zahradě ve vesnici Liptovská Teplička v podhůří slovenských Tater. Klukovské hry se však málem změnily v tragédii! Když lezl po stromě, zlomila se pod ním větev a on se napíchl na kovovou tyč. Jeho maminka Zuzana popsala minuty hrůzy při záchraně synka!

Malý Janko ze slovenské Liptovské Tepličky v sobotu odpoledne dováděl se svými spolužáky na zahradě u jednoho z kamarádů. Devítiletý chlapec lezl na strom, když se pod ním zničehonic zlomila větev.

Janko dopadl přímo na kovovou tyč. Podle svědků v té době lezl ve výšce až pěti metrů! „Stále lezou na stromy, jako chlapci. Jemu se nešťastně zlomila větev a při pádu se napíchl na kovovou tyč. Spolužák okamžitě zalarmoval své rodiče, kteří mu běželi na pomoc,“ vylíčila chlapcova máma Zuzana pro slovenský deník Nový Čas.

 Na pomoc chlapci běžela i sousedka Lenka, která je vystudovaná zdravotní sestra. „Ihned jsem zavolala záchranku i sousedy. Chlapi se Janka snažili ze všech sil držet tak, aby se zranění neprohlubovalo. Zavolali jsme lidi z okolí. Sousedi z okolních domů ihned vzali prodlužováky a kabely, aby frézou odřezali část tyče, než přijedou záchranáři a hasiči,“ popsala dramatické chvíle Lenka.

Školák byl převezen do nemocnice v Banské Bystrici, kde podstoupil náročnou operaci. „Je po operaci ve stabilizovaném stavu. Podávají mu antibiotika a léky proti bolesti. Je při vědomí a komunikuje,“ uvedla jeho máma Zuzana, která si prožila nejhorší chvíle svého života. Janko měl obrovské štěstí. „Žádné životně důležité orgány nemá zasažené. Můžeme říct, že se stal boží zázrak,“ dodala Zuzana, která si po hodinách napětí a strachu konečně trochu oddechla.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud