50x a stále poprvé? Dívka (16) po úrazu ztrácí paměť 12krát denně!

Autor: VaB - 
12. 9. 2019
16:34

Úraz na taneční soutěži dívku nadobro uvěznil v jediném dni. Riley Hornetovou (16) někdo v davu během taneční soutěže kopl do hlavy. Utrpěla těžký otřes mozku a stalo se ještě něco dalšího. Od té doby se každý ráno probouzí do dne, kdy k nehodě došlo.

Mladá dívka Riley z amerického státu Illinois byla nadanou a úspěšnou studentkou. Věnovala se atletice a jednou chtěla být lékařkou. Pak ale přišel onen osudový čtvrtek 11. června 2019. „Riley šla na studentskou taneční soutěž. Někdo jí ale v davu kopl omylem do hlavy,“ vyprávěla maminka. Dívka utrpěla těžký otřes mozku, několik dní byla v nemocnici. 

Po nějaké době ji propustili z nemocnice, tím však ale problémy nekončily, naopak. Zranění dívce způsobilo permanentní ztrátu krátkodobé paměti. Každé dvě hodiny se její paměť restartuje. Dívka se tak každý den probouzí do osudného 11. června. Z pohledu do kalendáře ji mrazí… „Ono je už září? Vždyť dnes půjdu na taneční soutěž,“ říká. Její mozek nevytváří nové vzpomínky.  

„Máma mi teď řekla, že v srpnu zemřel strejda. Stejně si to ale nebudu pamatovat,“ dodává Riley. Stejně tak si ani nebude pamatovat, že dělala nějaký rozhovor. „Můj život je jako surrealistický film. Děsí mě.“ 

Zážitky si snaží zapisovat do notýsku. Vše, co viděla si fotí. Nastavuje si v dvouhodinovém intervalu budík, potom se snaží vybavit, co za tu dobu stalo. Nic z toho ale nevychází. Často zapomíná, kam si notýsek odložila.

Po zdravotní stránce je Riley naprosto pořádku. „Detailní vyšetření neodhalila žádná krvácení do mozku ani žádný nádor, prostě nic,“ říká Sarah. Lékaři jsou tak naprosto bezradní a máma zoufalá. V tomto stavu může Riley zůstat do konce života. Podle různých studií může dlouhodobá ztráta krátkodobé paměti vést k poškození mozku. Rodina přesto neztrácí naději. „Chci s ní prožít Den díkuvzdání, Štědrý den, narozeniny. A ne pořád dokola 11. červen,“ doufá Sarah. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa