Mladíci polili benzinem školáka (8) a zapálili ho: Smáli se mu do očí

Autor: rc - 
5. září 2019
15:50

Ukrajinský chlapec Kirilo Jacun si hrál před domem, když k němu přišla skupina mladíků. Ti ho polili benzinem a zapálili! S popáleninami na 35 % těla dítě skončilo v nemocnici, kde bojuje o život.

Kirilo Jacun pochází z ukrajinského města Dněpropetrovsk. Jen tak si hrál na dvorku poblíž bytovky, když k němu najednou přišla skupinka mladíků, která ho polila benzinem. Poté vzali zapalovač a chlapce zapálili.

Podle informací britského deníku Daily Mail chlapec v bolestech křičel, zatímco mladíci, kteří byli o mnoho let starší než on, se smáli. Dítěti přispěchali na pomoc kolemjdoucí, kterým se podařilo sundat mu hořící tričko a oheň uhasit.

„Vařila jsem doma oběd, když přiběhly nějaké děti a řekly, že Kirilo je zraněný. Vyběhla jsem ven a viděla svého syna ležícího na zemi. Kůže na jeho břiše a nohách byla spálená. Řekl mi, že to udělaly úmyslně bez jakéhokoli důvodu. To nejsou děti, ale stvůry,“ řekla jeho máma Jevgenija Jacunová.

Chlapec, který utrpěl popáleniny na 35 % těla, byl v kritickém stavu převezen na jednotku intenzivní péče a posléze podstoupil několik operací. „Chlapec byl hospitalizován ve vážném stavu s vážnými popáleninami na 35 procentech těla. Děláme vše, co je v našich silách, abychom ho zachránili. Je při vědomí a mluví, ale poranění jsou vážná a stále je v ohrožení života,“ řekl Kirilův ošetřující lékař Artěm Posunko z Oblastní dětské nemocnice v Dněpropetrovsku.

„Podezřelí řekli, že neměli v úmyslu oběť zapálit a že to byla nehoda. Vyšetřování pokračuje,“ řekla policejní mluvčí Anna Starševská.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud