Slyšel hlasy a šel vraždit. Mladíka (†19) zabil ve Francii zdrogovaný žadatel o azyl

Autor: ČTK - 
1. září 2019
18:34

Muž zadržený kvůli sobotnímu útoku u Lyonu podal vyšetřovatelům nejasnou výpověď a tvrdil mimo jiné, že „slyšel hlasy“, které mu „daly povel zaútočit“. Řekl to dnes lyonský prokurátor Nicolas Jacquet. Muž vyzbrojený nožem v sobotu ve Villeurbanne zabil jednoho člověka a dalších devět zranil, z toho tři těžce. Policie v sobotu uváděla, že jde o 33letého Afghánce, který v Francii požádal o azyl.

Prokurátor Jacquet dnes řekl, že životy tří těžce zraněných nejsou v ohrožení. „Dva z těchto tří lidí zůstávají v nemocnici, ale jejich životní funkce ohroženy nejsou,“ řekl. Útok nepřežil 19letý mladík ze Savojska.

Útočil pod vlivem marihuany

Podle Jacqueta se útočník částečně přiznal, ale vypovídal zmateně. Tvrdí, že slyšel hlasy, které urážely Boha a přikazovaly mu zabít, sdělil k výpovědi Jacquet. Zadržený také vypověděl, že v muži, jehož ubodal, poznal člověka, s nímž měl spory.

Z prvního psychiatrického vyšetření vyplývá, že útočník byl v „psychotickém stavu, měl halucinace nejrůznějšího obsahu, mezi jiným mysticky zabarvené“. Pravidelně konzumoval marihuanu a dal si ji i předtím, než zaútočil. Zadržený má ve Francii povolení k přechodnému pobytu, uvedla agentura AFP. Vzhledem ke zjištěným okolnostem nebyl případ předán soudu, který se zabývá terorismem.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

oxygene.p ( 2. září 2019 04:53 )

A funguje to i naopak? Kdyz si evropan da par sluku travy , vystrili mesitu plnou zmetku , tak nebude obzalovan , protoze poziti drog je polehcujici okolnost?

asijo ( 2. září 2019 04:12 )

Co tím jako chtěji naznačit,že za to nemůže.

ostuda ( 1. září 2019 22:31 )

Greta ví první - nemože za to, bol iba chorý! Gretě nobelovku, plně si ji zaslouží.

_zacotomame ( 1. září 2019 21:17 )

Toho kripla by měli zavřít mezi nejtěžší vrahy. S bílým by se nes.rali.

_zacotomame ( 1. září 2019 21:13 )

Na tvoje blábolení to však nemá ani náhodou, magore.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud