Chystali velký atentát. Čtyři podezřelé včetně nezletilého delikventa zatkli ve Francii

Autor: ČTK, Mii - 
29. dubna 2019
11:06

Kvůli podezření z přípravy teroristického útoku skončili ve Francii ve vazbě čtyři lidé. Jedním ze zadržených je nezletilý, který už byl odsouzen ke třem rokům vězení, když se pokusil odcestovat do Sýrie, informovala v pondělí agentura AFP. Zbylí tři dospělí byli podle médií úřadům známi kvůli drobné trestné činnosti.

„Měli jsme dostatek důkazů, abychom vyvodili závěr, že plánovali významný útok,“ citovala agentura Reuters francouzského ministra vnitra Christophea Castanera, podle něhož úřady zabránily „mimořádně násilnému teroristickému útoku“.

„Všechny stopy, které jsme měli, nás vedly k tomu, abychom je zadrželi a to riziko neutralizovali,“ dodal Castaner.

Ve vazbě je čtveřice podezřelých už od pátku, uvádí AFP. Vyšetřování možného teroristického spiknutí pařížská prokuratura a zpravodajská služba DGSI zahájily 1. února. Podle AFP mohly být terčem plánovaného útoku bezpečnostní složky, na které se radikálové ve Francii zaměřili už několikrát.

Série atentátů si ve Francii od roku 2015 vyžádala 251 mrtvých. Naposledy tam islamista zabíjel v prosinci, a to na vánočních trzích ve Štrasburku. Místní obyvatel s alžírskými kořeny Chérif Chekatt zastřelil pět lidí, samotného pachatele po 48hodinovém pátrání zastřelila policie.

Video Útočník střílel na vánočních trzích ve Štrasburku, na místě byli oběti - Reuters/Twitter @CMM_NOTICIAS/@MARIOSAAVEDRA

Kolobrnda ( 29. dubna 2019 14:31 )

Kreatury islámský!

iFender ( 29. dubna 2019 12:49 )

...a kus stesti.Predstav si ,ze by byli opatrnejsi...?

asijo ( 29. dubna 2019 12:17 )

 Určitě duševně nemocní chudáci.

petr12 ( 29. dubna 2019 12:06 )

Šrojdrová ty hnusná debilní muro zde máš ty svoje sirotky.

iFender ( 29. dubna 2019 12:04 )

Radikalizuji a probouzeji se dalsi a dalsi muslimove.Nejsou jen ve Francii jsou rozeseti po cele Evrope od Norska po Maltu.Vysledek je ten,ze ktery stat neprijal tyto pseudo -uprchliky je bezpecnejsi.To bude platit dokud budem volit ty ,kteri nepripusti ,aby se tato svoloc uhnizdila u nas v nasi odveke vlasti.Stovky let se Evropa branila Osmanske risi a dnes je Nemecko tak daleko ze Merklova hlasa "Islam patri k Nemecku".Statisice vojaku ,kteri padli na bojisti proti muslimum se musi "obratit v hrobe".

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud