Češka nechala v Polsku péct psa v autě na slunci: Zachraňovat ho museli policisté

Ilustrační foto  (Autor: Policie SR)
Autor: chal - 
29. srpna 2019
19:27

Pořádný rozruch způsobila Češka ve městě Koszalin na severozápadě Polska. Žena totiž nechala svého pejska v zaparkovaném autě, na které pařilo slunce. Zvířeti se naštěstí díky včasnému zásahu strážníků podařilo zachránit, jeho majitelka ale za nezodpovědné chování pěkně zaplatila.

K incidentu došlo v úterý dopoledne. Kolem desáté hodiny přivolali svědci hlídku městských policistů k zaparkovanému autu, ve kterém byl uvězněný malý pes. Na automobil svítilo slunce, a tak by zvíře bez zásahu pravděpodobně velmi rychle začalo bojovat o život.

„Oznamovatel nám sdělil, že u auta stál zhruba půl hodiny, a stále k němu nikdo nepřicházel,“ sdělil zpravodajskému webu Tvn24.pl šéf strážníků Piotr Simiński s tím, že ve stínu tou dobou bylo 30 stupňů Celsia. Když na auto svítí přímé slunce, dokáže ho velice rychle rozpálit. V kabině pak panuje prostředí nebezpečné i pro člověka, natož pro malého pejska.

Strážníci, kteří na místo dorazili, museli rychle jednat. Pejsek totiž krátce po jejich příjezdu přestal reagovat na ťukání na sklo a nevypadalo to s ním dobře. Jelikož auto vzhledem k české poznávací značce nepatřilo nikomu z místních, policisté se obávali, že než se podaří najít majitele, zvíře uhyne.

Při pokusu o rozbití jednoho z okének se podle Tvn24.pl rozbil mechanismus pro jeho otevírání a sklo zajelo do dveří. Policisté s dehydrovaným pejskem urychleně zamířili k veterináři, zatímco vůz odtahovka přemístila na hlídané parkoviště.

„Po hodině a půl se česká občanka objevila. Vysvětlila, že byla v nemocnici navštívit otce a na psa v autě zapomněla,“ popsal Simiński. Když veterinář uznal, že je pes mimo ohrožení života, majitelka si ho mohla převzít. Jen rozbitým okénkem pro ni však událost neskončila, policisté jí napařili pokutu 500 zlotých (3000 korun).

Dalších 320 zlotých (1900 korun) podle Simińského zaplatila za odtah auta a účet na veterině se vyšplhal na 250 zlotých (1500 korun).

sigmae ( 30. srpna 2019 01:19 )

té ludře bych pejska nevracela...

mislivec ( 30. srpna 2019 00:13 )

Když už péct čokla tak staženýho z kůže. A z tohohle chcípáka by byli míň masa než z králíka. To už raději toho králíka. Do toho fízláci nemaj co kecat.

jonn ( 29. srpna 2019 20:22 )

Pes se přece peče na plechu v troubě.

andorea ( 29. srpna 2019 20:07 )

Ženská zapomněla...Vsadím cokoliv, že ten pes by na ni nikdy nezapomněl...Tu pokutu měla dostat mnohem větší!

Za5min12 ( 29. srpna 2019 19:41 )

To auto bych té tupé kravě rozsekal celý a to hned!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud