Libercem otřásl silný výbuch: Evakuovány byly desítky lidí

Silný výbuch plynu otřásl v pátek brzy ráno Libercem.
Aktualizováno -
16. srpna 2019
08:17
Autor: DH, ČTK - 
16. srpna 2019
07:34

Jinak poklidné páteční ráno narušila v severočeském Liberci ohlušující rána. Podle policie se jednalo o výbuch plynu, který zranil jednoho člověka. V okolí museli hasiči evakuovat přibližně 35 osob. Vzniklý požár se podařilo uhasit a na místě teď operuje statik. 

Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, výbuch měli hlášený krátce po 4:15, požár po necelé půl hodině lokalizovali. Hořelo v jednom z bytů v horních patrech osmipatrového domu. "Jednu osobu jsme předali do péče záchranářů, zhruba 35 lidí bylo evakuováno, někteří pomocí výškové techniky," uvedla mluvčí hasičů Lucie Hložková. Na místě mají k dispozici evakuační autobus.

Záchranná služba měla na místě čtyři týmy, nakonec ale nebyly potřeba. „My jsme na místě měli jen jednu pacientku, která byla převezena s těžkým poraněním a napojená na plicní ventilaci na traumacentrum liberecké nemocnice,“ řekl ČTK mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Žena podle něj není vážně popálená, proto nemířila do popáleninového centra. Zranila ji exploze.

Stav budovy posuzuje statik, kolem 9:00 by měl na místo přijet vyšetřovatel, dodala mluvčí.

 

 

 

 

inabtal ( 16. srpna 2019 14:47 )

SpFli︆ng︆︆.com - Dоspělý prоjekt prо mužе nаjít dívku!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud