Výbuch radnice v Rýmařově: Policie úřad dál hlídá, podezřelého vyslýchají

Autor: ČTK - 
10. 4. 2019
08:29

Policisté střeží místo činu a budou ve středu pokračovat v ohledání prostor, kde v úterý na radnici v Rýmařově na Bruntálsku nastal výbuch. V souvislosti s explozí zadrželi jednoho člověka. Radnice bude ve středu zavřená.

„Budeme pokračovat v ohledání místa a zajišťování stop pro další odborná vyjádření a expertizy. To bude trvat určitě několik hodin. Máme podezřelou osobu. Prověřujeme její možnou souvislost s explozí a budou konány další procesní úkony,“ řekla Jiroušková. Další informace podle ní zatím není možné poskytnout.

Výbuch otřásl radnicí osmitisícového města v úterý před 17:00. Poničil interiér úřadu a rozbil řadu oken, nikoho ale nezranil. Mezi obyvateli Rýmařova se od počátku mluvilo o tom, že někdo na radnici přinesl výbušné zařízení a že podezřelého policisté později nedaleko zadrželi.

Rýmařovský starosta Luděk Šimko řekl, že radnici nikdo nevyhrožoval. „Vůbec nevím, o jakého člověka jde. Problémoví lidé jsou nějací pořád, ale že by to bylo tak vážné, tak to vůbec o ničem nevím,“ řekl starosta.

Do radnice se on ani zaměstnanci zatím nedostali. „Zatím nás nepustili dovnitř, takže zatím nemůžeme ani analyzovat výši škod a dělat nějaké opravy. Dnes máme zavřeno a předpokládám, když se to vyvíjí tak, jak se to vyvíjí, že bude možná zavřeno zítra a možná i v pátek,“ řekl Šimko.

Úředníci z radnice mají volno. „Máme tři budovy, takže volno mají jenom čtyři odbory, další dvě budovy fungují normálně bez omezení. Uvidíme, jak se policie vyjádří, kdy alespoň budeme moct začít odstraňovat škody,“ řekl starosta.

Výbuch na radnici zažili v roce 2005 v Havířově na Karvinsku. Krátce po poledni 10. prosince 2005 otřásla budovou exploze, když neznámý člověk na toaletách odboru sociálních věcí zapálil papír a do ohně vložil tlakovou nádobku blíže neurčeného spreje. Nikdo nebyl zraněn, škody byly nepatrné.

simeone ( 10. dubna 2019 09:42 )

Proč chlupatí hlídají prázdnou chalupu? To jim asi poradilo Hamáčkovo hovado.Jako že by si aktivista udělal druhou směnu a tu pastoušku jim vyhodil do luftu celou? I tak je to bžunda. Socany nevolit!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud