Dramatické okamžiky letu Smartwings do Egypta: Se 150 pasažéry na palubě musel nouzově přistát v Budapešti

Letadlo Smartwings (ilustrační foto).
Autor: ČTK - 
11. 7. 2019
08:45

Letoun české společnosti Smartwings musel ve čtvrtek krátce po startu kvůli poškozenému podvozku nouzově přistát zpět na letišti v Budapešti. Informovala o tom agentura MTI s odvoláním na mluvčího letiště Ference Liszta.

Letoun mířil do egyptského rudomořského letoviska Hurgady, bezpečně přistál a nikdo nebyl zraněn. Stroj typu Boeing 737-400 měl na palubě 151 cestujících a devět členů posádky.

Společnost Smartwings musela v březnu odstavit letouny typu Boeing 737 MAX, kterých vlastní sedm. Dalších devět strojů tohoto typu měla původně převzít do léta.

Provoz letadel Boeing 737 MAX zakázala po nehodě stejného stroje v Etiopii Evropská agentura pro bezpečnost létání.


magda111 ( 11. července 2019 19:59 )

Egypt je krásná země s památkami, které nemají konkurenci, úžasným mořem. Egypťani si turistů váží a jsou velmi přátelští. Kdyby v ČR nebyla vegetace, tak tu máme daleko více bordelu než co lze vidět v Egyptě …. jen prostě není tolik vidět....tuto zemi mohu vřele doporučit

oxygene.p ( 11. července 2019 09:59 )

Egypt je země , která se mi nelíbí. Všude špína , smrad , bordel. Půlka národa Vás okrade , druhá půlka jsou teroristi nebo lidé napojení na terorismus. Střílení na pláži do lidí a pak se terorismus maskuje duševní poruchou. Zparchantělá země plná lůzy a spodiny.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud