Šílené video z Rožnova: Matka s kočárkem vběhla do cesty hasičům

Autor: DH - 
17. 6. 2019
15:59

Hasiči z Rožnova pod Radhoštěm umístili na internet šokující video, na kterém je zřetelně vidět, jak pod kola houkající cisterny, jež spěchá k požáru, vstoupí na přechodu skupina chodců. Mezi nimi je dokonce žena s kočárkem. Požárníci před takovým chováním důsledně občany varují.

O celé události informovali hasiči z Rožnova pod Radhoštěm prostřednictvím svých internetových stránek. „Během výjezdů k jakýmkoliv mimořádným událostem se opakovaně setkáváme jak s nepozorností řidičů, tak chodců, kteří se svými sluchátky nasazenými na uších neslyší houkající vozidla složek Integrovaného záchranného systému (IZS), vcházejí před houkající auta a ohrožují jak sami sebe, tak i posádky, které míří pomáhat někomu, kdo to potřebuje,“ napsali.

Podle nich je chování lidí na videu velice nezodpovědné. Jak je vidět na záběrech, cisterna, která v tu chvíli kvůli provozu naštěstí nejede příliš velkou rychlostí, musí zastavit na přechodu pro chodce kvůli třem chodcům. Mezi nimi je k šoku hasičů také bezohledná matka s kočárkem, která tak dítě vystavila velice rizikové situaci.

Video: Šílené video z Rožnova: Matka s kočárkem i jiní chodci vběhli do cesty houkající hasičské cisterně

Video Šílené video z Rožnova: Matka s kočárkem i jiní chodci vběhli do cesty houkající hasičské cisterně. - HZS Rožnov pod Radhoštěm

„Vozidla IZS používají modré majáky a houkající sirény právě proto, aby se na místo dostali co nejrychleji, zároveň bezpečně,“ podotkli hasiči. „Na našem videu je vidět, že početná skupinka chodců spěchala asi více,“ dodali bezradně.

Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích musí dát všichni uživatelé silničního provozu neprodleně přednost v jízdě vozidlům s výstražnými modrými majáky. Na to však mnohdy nepozorní řidiči a chodci pravidelně zapomínají.

jajsemgrut ( 18. června 2019 08:55 )

Měli just řádně postříkat hadicó, slepicu debilní

janinax ( 18. června 2019 08:41 )

Prostě lidská demence nezná hranice Tohle si ani komentář se slušnými slovy nezaslouží!!!

liskabystrouska ( 18. června 2019 05:49 )

skoda ze ji nesejmuli

zkratik ( 17. června 2019 23:18 )

díky ostatním řidičům jela cisterna šněčím tempem,matka s kočárkem byla to nejmenší

FrantaSvacina ( 17. června 2019 21:47 )

Jen jim to nandej.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud