Překročil rychlost, platit ale nebude: Řidiče před pokutou ochránil holub

Ilustrační snímek
Autor: ČTK, DH - 
28. 5. 2019
06:52

Bizarní shoda náhod pomohla německému řidiči, který jel na západě země minulý týden nepřiměřeně vysokou rychlostí. Tu předepsanou překročil o více než 20 km/h, i tak se ovšem pokutě vyhne. Radar ho sice vyfotil, ale jeho tvář na fotografii zakrývá letící holub. 

Řidič osobního automobilu podle policie projížděl minulé úterý ve městě Viersen u nizozemských hranic úsekem, kde je maximální povolená rychlost třicet kilometrů v hodině. Muž za volantem tento limit ovšem překročil o dvacet čtyři kilometrů v hodině.

„To by pro něj znamenalo pokutu 105 eur (2700 korun), pokud by se mu dalo dokázat, že seděl za volantem,“ uvedla v tiskové zprávě policie. Jednoznačně prokázat, kdo konkrétně osobní automobil řídil, ale policie nemohla – tvář řidiče totiž na fotografii z radaru zakrývá svými křídly právě kolem letící holub.

Pomoci se podle policie hříšníkovi za volantem dostalo možná přímo shůry. V tiskové zprávě strážci zákona upozornili, že se blíží církevní svátek letnic čili seslání Ducha svatého. Ten se přitom ve výtvarném umění znázorňuje jako holubice. „Znamení jsme pochopili,“ uvedla v humorně laděné tiskové zprávě policie. Zároveň dotyčného řidiče vyzvala, aby si „znamení shůry“ v podobě „opeřeného strážného anděla“ vzal k srdci a příště se řídil dopravními předpisy.

„Vlastně by si holub také zasloužil pokutu, neboť letěl rovněž příliš rychle. Protože ale nevíme, na kterém místě musí v den seslání včas být, slitujeme se nad ním,“ dodala viersenská policie.

PPP150W ( 28. května 2019 09:56 )

A co když tedy radar spustil rychle letící holub a ten jej vyfotil zároveň v okamžiku, kdy tam projížděl vůz předepsanou rychlostí? Dá se to dokázat?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud