Přejezd uvěznil kamion na Olomoucku: Strojvedoucí na poslední chvíli brzdil!

Autor: DH - 
27. května 2019
21:13

Nedaleko Přerova na Olomoucku málem došlo k vlakovému neštěstí. Strojvedoucí tu musel zastavit rozjetou soupravu kvůli kamionu, na který ho upozornil výstražný systém v kabině. Incident se naštěstí obešel bez zranění a vlak pokračoval dál. Situaci šetří policie.

K dramatickému momentu došlo podle společnosti Leo Express nedaleko Přerova. „Několik minut po výjezdu ze stanice Přerov zastavil strojvedoucí Leo Express vlak kvůli nákladnímu automobilu, který uvízl pod zábranami u železničního přejezdu,“ sdělil tiskový mluvčí přepravce Emil Sedlařík.

Bylo velké štěstí, že vůz nestál přímo na kolejích. I tak však musela celá vlaková souprava zastavit. Nejednalo se přitom o obyčejný kamion. „Dle označení navíc uvízlý nákladní automobil převážel nebezpečné látky,“ uvedl mluvčí.

Podle dopravce se nikdo nezranil a vlak mohl po zastavení pokračovat v jízdě. Strojvedoucí vše nahlásil výpravčímu a předal mu i dokumentující fotografie. Nyní vše prověřují příslušné orgány. 

„Událost nyní šetří policie,“ doplnil Sedlařík, podle kterého Leo Express dlouhodobě usiluje o výstavbu mimoúrovňových křížení hlavních železničních koridorů a pozemních komunikací.

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud