Pacienti umírali po banálních zákrocích: Podezřelý je renomovaný lékař! Zabil 17 lidí, tvrdí policie

Autor: ČTK - 
16. května 2019
16:41

Renomovaný anesteziolog z východofrancouzského Besançonu, který je podezřelý z úmyslného otrávení sedmi pacientů, z nichž dva zemřeli, může mít podle vyšetřovatelů na svědomí desítky dalších obětí. Policie ho viní z toho, že obětem podával smrtící dávku draslíku a anestetik, v důsledku čehož se jim zastavilo srdce.

Frédéric Péchier je podezřelý, že mezi lety 2008 až 2017 během nekomplikovaných zákroků na dvou soukromých klinikách otrávil sedm pacientů ve věku 37 až 53 let. Podle vyšetřovatelů záměrně podal pacientům svých kolegů potenciálně smrtelnou dávku anestetik nebo chloridu draselného, což vedlo k zástavám srdce. Péchier to popírá.

Nyní sedmačtyřicetiletý lékař byl od roku 2017 vyšetřován na svobodě a nesměl vykonávat své povolání, od úterý je kvůli novým případům ve vazbě.

Jeden z kolegů lékaře francouzskému tisku sdělil, že motivem anesteziologa mohlo být dokázat, jak je dobrý a nepostradatelný, protože kvůli náhlým „komplikacím“ ho vzápětí volali na konzultaci.

Policie během dvou letech vyšetřování dospěla k závěru, že muž by mohl mít na svědomí dalších asi 40 případů, z nichž 15 podle deníku Le Parisien skončilo úmrtím pacienta.

zvonik54 ( 7. června 2019 04:08 )

Kdo nám zde v Čechách dnes v kapitalismu zaručí, když pacientovi objeví např. vrozenou srdeční vadu, která se musí řešit výměnou chlopně na srdci, tak že my u nás v Čechách se nedostaneme pod kudlu člověku, který bude mít z vyšších míst ,,českého zdravotnictví" tajně nařízeno pacienta usmrtit??? Když je pacient již v neproduktivním věku, tak není vůbec ekonomické mu prodlužovat život! - To si všichni senioři uvědomme!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud