Loupež korunovačních klenotů má dalšího obviněného: Loupež století spáchal ve Švédsku organizovaný gang!

Autor: ČTK - 
16. 5. 2019
14:12

Z podílu na krádeži historických královských klenotů, které loni v červenci zmizely z katedrály ve městě Strängnäs na jihu Švédska, obvinila švédská prokuratura dalšího podezřelého.

Prokurátorka Isabelle Bjurstenová ve čtvrtek prohlásila, že je přesvědčena, že 26letý nejmenovaný podezřelý „je jedním z lidí, kteří krádež provedli“. Soudní proces s obviněným má začít 27. května.

V únoru byl za krádež dvou pohřebních korun a říšského jablka odsouzen k trestu 4,5 roku vězení dvaadvacetiletý Švéd. Jedna z ukradených korun patřila králi Karlu IX., který zemi vládl od roku 1604 do své smrti v roce 1611.

Druhá pak jeho manželce, královně Kristině Holštýnsko-Gottorpské. Karel IX., syn krále Gustava Vasy označovaného za nejvýznamnějšího švédského panovníka, je pochován právě v strängnäské katedrále.

Klenoty v odhadované hodnotě 65 milionů švédských korun (155 milionů Kč) byly nalezeny 5. února severně od Stockholmu v popelnici s nápisem „bomba“, která byla umístěna na střeše zaparkovaného automobilu. Podle expertů byly královské koruny v podstatě neprodejné, protože jsou snadno identifikovatelné.

alfasamec ( 16. května 2019 15:19 )Zloděj okradl zloděje.

Co nakradli Švédové za třicetileté války nám nevrátí.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud