Pátek 31. května 2024
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Oblačno, déšť 21°C

Smaragd, elegantní perla nebo „divoký“ rubín? Klenotnice prozradila, jaký šperk sedne vašemu typu!

/
 • Šperkem potěšíte každou ženu.
  16. května 2019 ● 15:16

  Diamanty sluší každé ženě, u ostatních drahých kamenů, jako jsou třeba akvamaríny, perly, safíry, smaragdy nebo rubíny, je výběr složitější. Zeptali jsme se odborníků, jak zjistit, který drahokam je pro nás ten nejvhodnější.  

   

  „Když přijde zákazník vybrat šperk pro manželku, přítelkyni, nebo třeba pro maminku či dceru, a nemá ještě jasnou představu, jak by měl vypadat (například zvažuje druh drahého kamene, jeho barvu, velikost), poprosíme ho, aby nám ženu popsal. Věk není pro výběr kamenů důležitý, záleží spíš na osobnosti, temperamentu, zájmech… A samozřejmě co se týče vzhledu, také na barvě vlasů a očí,“ vysvětluje šperkařka Ester Engelová.

   

  „Například šperky s akvamaríny sluší jemnějším, éterickým typům blondýnek, stejně jako hravé safíry pastelových barev. Naopak k temperamentním brunetkám se dobře hodí smaragdy, které jsou zhmotněním emocí a vášně.“

  Který drahokam vám nejlépe padne? Podívejte se...

  Autor: Ester Style

 • 1.

  Akvamaríny

  Podle legend průzračné azurově modré kameny patřily mořským pannám, nejspíš i proto tak sluší něžným blondýnkám…  Navíc prý přinášejí klid, uvolnění a harmonii.

   

  „Akvamaríny jsou krásné například v kombinaci s diamanty v přívěscích z platiny nebo bílého zlata. Doporučila bych je i v případě, kdy hledáte vhodný šperk třeba pro maminku, protože působí velmi elegantně, a přitom nejsou nijak nápadné,“ doporučuje Ester Engelová.

   

  Autor: Esterstyl

 • 2.

  Diamanty

  Když lidé v minulosti nacházeli třpytivé kameny, považovali je za úlomky hvězd nebo slzy bohů. „Právě způsob a preciznost vybroušení rozhodují o tom, zda se drahokam zasazený ve šperku bude oslnivě třpytit,“ připomíná zlatník Marek Odstrčil „Nejvíce žádané bezbarvé diamanty jsou natolik nadčasové a elegantní, že sluší všem bez rozdílu. Zvažujete-li tedy šperk jako dárek a nejste si jisti barvou kamene, diamant je sázka na jistotu.“


  A proč se právě diamanty tak často objevují na zásnubních a snubních prstenech? Mají prý schopnost posilovat porozumění, lásku a věrnost mezi lidmi.

  Autor: Esterstyl

 • 3.

  Perly

  Byly nazývány „kameny moře“. Jsou symbolem něžnosti a křehkosti, působí přirozeně a elegantně. „Například zlaté náušnice s perlami jsou evergreenem, který si pořizovaly už naše babičky, a stejně tak můžou být v moderním pojetí krásným dárkem třeba pro 16letou slečnu.


  Posledním naším hitem jsou dlouhé článkové náušnice s perlami, které ženám velmi sluší, protože zjemní rysy a bílé perly doslova rozzáří obličej,“ říká Ester Engelová. Perly se silnou vrstvou perleti se dají i brousit, což je poslední „horký“ trend.“

  Autor: Esterstyl

 • 4.

  Rubíny

  Kameny s jasně červenou barvou patří k nejvýraznějším drahokamům vůbec. Symbolizují srdce, lásku a umí prý smutek proměnit v radost. „Ve světě jsou rubíny velmi oblíbené, jejich nošení ovšem vyžaduje trochu odvahy – barva je totiž velmi výrazná, proto poutá pozornost.


  Rubín je tím pravým drahokamem pro výjimečné, a třeba i trochu extravagantní ženy, které jsou silné osobnosti a v žádném případě nechtějí „splynout s davem“. A jakou mají barvu vlasů, to není důležité,“ říká zlatník Marek Odstrčil.

   

  Autor: Esterstyl

 • 5.

  Safíry

  Kameny moudrosti se používaly ve věštírnách a dodnes se doporučují při meditacích. Dokážou prý zklidnit mysl a zbavit ji nepříjemných myšlenek.

   

  „Už několik let sledujeme stoupající zájem o šperky s barevnými safíry. Já osobně mám nejraději třpytivé safíry pastelových barev z Madagaskaru, které nabízejí úžasné výtvarné možnosti při výrobě individuálních šperků. Svěží a hravý design sluší všem ženám bez rozdílu věku, které jsou činorodé a mají optimistický pohled na svět,“ domnívá se Ester Engelová.

  Autor: Esterstyl

 • 6.

  Smaragdy

  Kameny s typickou zelenou barvou, která je prý nejkrásnější u těch kolumbijských. Aztékové je považovali za svaté kameny a věřili, že přinášejí štěstí. „Smaragdy jsou velmi křehké drahokamy, které se brousí speciálním způsobem, aby nevznikly ostré hrany, které by se mohly odštípnout. Nejčastěji je vsazujeme do bílého zlata nebo platiny, která ještě podtrhne smaragdovou zeleň.

   

  I když se smaragdy často doporučují hlavně ženám s tmavými vlasy, velmi sluší i rusovláskám nebo zelenookým blondýnkám,“ dodává na závěr Marek Odstrčil.

  Autor: Esterstyl

  Zdroj: Esterstyl

Dnešní horoskopy