Muž uletěl na podvozku letadla 1600 km! Přežil díky „zmrazení“?

Bezdomovec na podvozku letadla Air France uletěl vzdálenost 1600 km - ilustrační foto
25. 4. 2019
10:32

Černým ale poněkud podchlazeným pasažérem se stal bezdomovec, který na podvozku letadla překonal cestu dlouhou 1600 kilometrů mezi dvěma francouzskými zámořskými departementy, ostrovem Guadeloupe a Francouzskou Guyanou.

Nezvyklá cesta vyvolala řadu otázek. V první řadě, jak se muž na podvozek stroje společnosti Air France mohl nepozorovaně dostat, a také, jak se mu cestu vůbec podařilo přežít.

Incident podle listu Le Parisen vyšetřuje policie a muž, který trpí psychickými problémy, byl v Cayenne, hlavním městě Francouzské Guyany, hospitalizován. Po incidentu byla na mezinárodním letišti na Guadeloupu zavedena přísnější bezpečnostní opatření.

Není také jasné, jak dokázal muž z domova přežít cestu v podvozku, kde může teplota sestoupit až na minus 50 stupňů Celsia. Podle časopisu France-Antilles ale může být v podvozku za jistých podmínek teplota až o třicet stupňů vyšší.

Muž se tam ale beztak musel potýkat s nedostatkem kyslíku. Jednou z možností nicméně je, že se teplota jeho těla snížila pod 30 stupňů Celsia, napsal Le Parisen.

Johnny English ( 25. dubna 2019 11:14 )

Černý pasažér? Nevíte jak máte v bruselském apartheidu nazývat černou, nebo co?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud