Brutální týrání psů v romské osadě: 9 se jich podařilo zachránit, dalších 20 na záchranu čeká

18. 4. 2019
17:17

Vyhublí, přivázaní řetězem… Psi v romské osadě na východě Slovenska žijí v ohavných podmínkách. Pomoci nebohým zvířatům se snaží OZ Pomoc psikom na vychodnom Slovensku. Organizace odtamtud zachránila devět psů, nemá však dostatek financí na jejich veterinární ošetření.

O otřesných podmínkách, v nichž žijí psi v romských osadách na východě Slovenska, vyšlo už mnoho zpráv. Před rokem televize Markíza odvysílala reportáž, v níž upozornila na brutální týrání psů v osadě u Trebišova na Košicku. Zde reportéři nalezli mnoho vyhladovělých psů žijících v otřesných podmínkách. Někteří byli již uhynulí. Romské děti v reportáži uvedly, že psy někdo zabil kamenem nebo kladivem.

Psům se snaží pomoci i OZ Pomoc psikom na vychodnom Slovensku. Ta ve středu z jednoho z podobných míst zachránila několik psů! Avšak mnoho jich tam ještě zůstalo. „Včera jsme odebrali dalších devět psů z pekla romské osady na východním Slovensku. Z toho tři psy jsme brali i s řetězy, jelikož se nedaly uvolnit! Zůstalo tam ještě asi 20 psů, pro které se plánujeme vrátit po svátcích,“ informovala organizace na facebooku a k textu přiložila hrůzné fotografie z místa. Organizace však nemá dostatek financí, aby zaplatila zachráněným pejskům veterinární léčbu.

 

1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud