Sobota 4. prosince 2021
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Nepokoje na Bruntálsku: Policie zasahovala při demonstraci proti Romům!

Autor: DH - 
6. dubna 2019
20:45

V obci Dvorce nedaleko Bruntálu bylo pořádně horko. Dav občanů si tu přišel na ulici vyříkat názory s Romy. Ti měli podle některých zdrojů napadnout jednoho muže. Policie vše kontrolovala.   

Demonstraci, nebo spíše setkání některých obyvatel obce Dvorce na Bruntálsku, zorganizovali pořadatelé na sociálních sítích. Motivací jim mělo být napadení místního muže.

Podle tiskové zprávy, kterou obec zveřejnila na svém facebookovém profilu, mělo k útoku na jednoho z občanů obce dojít ve čtvrtek. Podle TV Prima skončil s otřesem mozku, poraněným kotníkem a podlitinami v krnovské nemocnici. 

„Policisté zadrželi prozatím tři podezřelé osoby a provádí výslechy zúčastněných osob a další procesní úkony,“ uvádí obec na svých stránkách. Podle nepotvrzených zpráv mělo muže napadnout celkem dvanáct Romů.

Ihned po údajném napadení se zpráva začala šířit právě po sociálních sítích a někteří občané se rozhodli, že si půjdou celou situaci s Romy vyříkat. Podle informací TN.cz měla ale demonstraci proti obyvatelům domů na zdejší Olomoucké ulici svolat přímo přítelkyně napadeného muže. Naplánovaná byla na sobotní patnáctou hodinu.

„Situace je tady už uklidněná. Mohu potvrdit, že zde proběhla demonstrace na základě incidentu ze dne 4. 4. 2019,“ sdělila Blesku policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Situace se doposud obešla bez zranění, policie na vše po celou dobu dohlížela. „Napětí na místě postupně eskalovalo a ze skupinky 15 lidí tu najednou bylo 150 občanů,“ doplnila Jiroušová s tím, že tam hlídky zůstaly až do večera. Ta také Blesku v 18:50 potvrdila, že během protestů nebyl nikdo zraněn.

Další videa
Osoby v pátrání