David (19) si na koleje přinesl pistoli: Adriána (19) střelil do obličeje!

Autor: ital - 
4. 4. 2019
14:21

V úterý krátce po půlnoci došlo na kolejích ve slovenském městě Žilina k hádce mezi dvěma spolubydlícími. Ta skončila střelbou. Dávid (19) z Liptovského Mikuláše porušil přísný zákaz mít na ubytovacím zařízení zbraň. Vytáhl plynovou pistoli na svého spolužáka Adriána z města Dudince a střelil jej do obličeje. Oba v té době byli pod vlivem alkoholu.

V úterý krátce po půlnoci došlo na vysokoškolském ubytovacím středisku v Žilině ke střelbě, které předcházela hádka spolubydlících. Student prvního ročníku Dávid (19) si na kolej i přes přísný zákaz přinesl plynovou pistoli i s náboji.

„Ukazoval nám, že si ji přinesl, ale nečekalo se, že ji v nějakém případě může použít,“ pověděl pro TV JOJ spolubydlící obou studentů. Přesto ji ale Dávid použil.

V úterý krátce po půlnoci se podle svědků pohádal se spolubydlícím Adriánem, přičemž se o zbraň přetahovali. „Adrián ho na chvíli odzbrojil. Myslel si, že se uklidnil, že mu jen přeplo. On ale využil asi chvilku nepozornosti a v tu chvíli zmáčkl spoušť. Střelil ho přímo do tváře,“ pověděl student Matúš. „Oba byli pod vlivem,“ doplnil další ze svědků.

Studenti neprodleně zavolali záchranáře, kteří zraněného Adriána ošetřili a následně odvezli do nemocnice. „Stěžoval si, že ho bolí hlava a že skoro nic nevidí,“ oznámil Matúš. Pro podnapilého střelce si však přijeli policisté. „Vůbec ani nevěděl, kde má tu zbraň. Policisté museli prohledat celý pokoj,“ řekl pro TV JOJ další ze svědků. Opilý střelec skončil v rukou strážců zákona.

Dávid svým jednáním hrubě porušil nejen ubytovací pořádek, ale také etické principy chování studenta. Po usnesení disciplinární komise si bude muset Dávid nyní sbalit věci a hledat si novou střechu nad hlavou.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud