Luxusní hotely financují vraždění a mučení lidí! Bojkotujte je, vyzval George Clooney

Autor: ČTK - 
30. 3. 2019
09:57

Americký herec George Clooney vyzval k bojkotu devíti hotelů ve Spojených státech a Evropě, které mají vazby na brunejského sultána. V Bruneji začátkem příštího měsíce začnou platit přísné zákony, které umožní trestat bičováním nebo smrtí ukamenováním vztahy mezi lidmi stejného pohlaví.

 "Opravdu pomůžeme financovat smrt nevinných občanů?" napsal 57letý Clooney tento týden na portálu Deadline Hollywood. "Pokaždé, když v některém z těchto devíti hotelů přespáváme, sjednáváme si schůzky nebo jíme, strkáme peníze do kapes mužů, kteří se rozhodli ukamenovat nebo bičovat své občany za to, že jsou homosexuální nebo obvinění z cizoložství," uvedl herec.

Sultán Hassanal Bolkiah má plně v rukou výkonnou moc v Bruneji, státu, pro který je hlavním zdrojem příjmů ropa a zemní plyn. Hotely zmiňované Clooneym vlastní Brunei Investment Agency. Ve Spojených státech jde o The Beverly Hills Hotel a Hotel Bel-Air v Los Angeles, v Británii společnosti patří hotely The Dorchester a Coworth Park, v Římě Hotel Eden, v Miláně Hotel Principie di Savoia a v Paříži Le Meurice a Hotel Plaza Athénée.

 

jirka324 ( 30. března 2019 10:51 )

Správně! Taky sebou vozím celtu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud